Embelsira online
 
ForumFaqa StartueseGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Argetohuni me gjegjeza dhe disa lojra logjike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Universal

Universal

Numri i postimeve : 166
Pikè : 299
Reputacioni juaj : 2
Join date : 10/09/2009
Age : 30
Location : Tirane

Argetohuni me gjegjeza dhe disa lojra logjike Empty
MesazhTitulli: Argetohuni me gjegjeza dhe disa lojra logjike   Argetohuni me gjegjeza dhe disa lojra logjike Icon_minitimeSun Oct 11, 2009 8:17 am

C' NDODH KUR ESHTE NJE KINEZ NE DEGE TE PEMES
PO KUR JANE DY
PO KUR JANE TRRE>?

kUSH I DI

C' NDODH KUR ESHTE NJE KINEZ NE DEGE TE PEMES = MUNGON NJE NE TOKE
PO KUR JANE DY= eshte nje i tepert ne dege te pemes
PO KUR JANE TRRE>?= thyhet dega e pemes.

Cfare kane te perbashket shurra edhe rakia???

ku eshte ndryshimi i nje ylli me nje vajze te bukur?
kush e gjen?


Kur eshte kulmi i degjimit?

po kulmi i shpejtesise kur eshte ?? Grin Grin Grin Grin Grin

Kulmi i shikimit kur eshte ?

Tashme po jap disa lojra logjike matematikore,ecni cfare prisni pra vendoseni cik mendjen ne pune:Para disa ditesh bleva nje liber te cilen e pagova me nje monedhe 100 €.
Pasi u ktheva ne shtepi e vertetova se shitesja me kishte kthyer dyfishin e shumes qe duhej kthyer dhe 5 cent. Me gjase shitesja e ka ngaterruar shumen ne € me shumen ne cent.

Pyetje:
Sa ka kushtuar libri ?


Edituar për herë të fundit nga Network në Sun Oct 11, 2009 2:24 pm, edituar 1 herë gjithsej (Reason for editing : Teme e gjate)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://embelsira.forumsq.net
 
Argetohuni me gjegjeza dhe disa lojra logjike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universal & Network :: Zona E Argetimit :: Gjeagjeza/lojra-
Kërce tek: