Embelsira online
 
ForumFaqa StartueseGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AnitaNumri i postimeve : 42
Pikè : 63
Reputacioni juaj : 0
Join date : 01/10/2009

historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi Empty
MesazhTitulli: historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi   historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi Icon_minitimeMon Oct 19, 2009 8:06 am

E vetmja gje qe muj me komentu eshte se popullit Shqiptar i eshte be padrejtesia me e

madhe qe mundet me ndodhe.Nese ju keni me fol dicka qe dini me shume per historin e

popullit me forte ne bote ,mundeni me fole ketu edhe me shpreh dhe me sugjeru qka do

qe deshir
oni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 33
Location : italy

historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi   historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi Icon_minitimeThu Oct 22, 2009 3:05 am

Eshte shum e vertet se vetem Lidert e korruptuar dhe te shitur kombtarisht jan kunder bashkimit kombtar,por Populli Shqiptar pra shumica e Popullit Shqiptar e pret me padurim ate dite.Disa deklarata naive te herpashershme se gjoja Populli i Kosoves-shqiptar dhe Shiptart ne Trojet tjera Etnike Shqiptare si dhe Shqiptart ne Shqiprin Londineze nuk e duan bashkimin kombtar eshte pjelle e politikes nacionalshoveniste dhe me pretendime kolonialiste e Serbis ku me perpikmeri u munduan qe ta perhapin edhe disa Puntor te vyeshem Shqipfoles ne keto troje qe ishin dhe jan hiq me pak se bashkpuntor te Sigurimit te Shtetve armike dhe miqve te Shteteve armike te Popullit Shqiptar dhe disa naiveve qe sot jan ne fazen e pubertetit politik apo mos te themi fare kombtar. Te organizojm njeher nje Referendum gjithkombtar per ribashkim kombtar ne te gjitha trojet shqiptaredhe poashtu ne Shqiprin Londineze ,do jeni te bindur se rezultati do jet mbi 80%ne favor te bashkimit kombtar Shqiptar.Kete te drejt legjitime duhet ta shfrytzojm sepse eshte ne perputhje me Ligjet Nderkombtare qe i kan miratuar Organizatat e ndryshme Nderkombtare qe sot disa Shtetet thirren ne ato ligje.

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
AnitaNumri i postimeve : 42
Pikè : 63
Reputacioni juaj : 0
Join date : 01/10/2009

historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi   historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi Icon_minitimeThu Oct 22, 2009 3:08 am

Falmnderut qe keni postur ,dhe keni fole per temen me kulminante qe i ka prokupu dhe i prokopn shqiptare prej asaj dite e deri ja te shuhet bota ,TE falnderoj per komentimin..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Starlight

Starlight

Numri i postimeve : 61
Pikè : 66
Reputacioni juaj : 1
Join date : 24/10/2009

historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi   historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi Icon_minitimeMon Oct 26, 2009 9:07 am

..un nuk mendoj se ka shqiptare..kudo ku mund te ndodhen..brenda apo jashte kufijve qe te mos jete dakort per nje bashkim mes Shqiperise dhe Kosoves..nuk mendoj as se mund te kete politikane shqiptare,kosovare qe te jen kunder ketij bashkimi..eshte thjesht faktori nderkombetar ai qe pengon..nuk mund te lejojne te huajt qe dy shtete te bashkohen ne nje kur dihet shume mire se si ka qene historia plot komplikime mes shqiperise dhe vendeve fqinje..ne bote ka shume e shume raste te tjera pak a shume te ngjashme..thjesht u druhen se mos rasti yne merret si shembull dhe si forme mosbarazie me popujt e tjere..
..personalisht uroj qe nje dite kujfijte shqiptare te jene vije ndarese mes nesh dhe vendeve fqinje..jo mes shqiperise dhe po prap trojeve shqiptare..
..jemi i vetmi rast ne bote ku nje shtet kufizohet me troje dhe popullsi te se njejtes etni..
..kjo eshte e padrejte..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
AnitaNumri i postimeve : 42
Pikè : 63
Reputacioni juaj : 0
Join date : 01/10/2009

historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi   historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi Icon_minitimeMon Oct 26, 2009 12:00 pm

starlight ,ke shkru diqka shume me vend,edhe jam shum e dakordit me ty ,une si shqiptare dhe gjak shqiptar ,deshiroj dhe uroj qe nje dite ,seshte me rendesi kur te bashkohen trojet shqiptare ,te realizohet ,endra shkeullore.

ju falenderoj te gjithve qe keni marr pjes ne kete tem ,qe e meriton te debatohet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi   historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
historia e hidhur e dy vendeve tashme te pavarura ,Kosova-Shqiperi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universal & Network :: Kultura Kombetare & Kulturore :: Historia Shqipetare-
Kërce tek: