Universal & Network
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Embelsira online
 
ForumFaqa StartueseGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 SOS historia ne rrezik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Red_devil_@

Red_devil_@

Numri i postimeve : 13
Pikè : 20
Reputacioni juaj : 0
Join date : 02/10/2009

SOS historia ne rrezik Empty
MesazhTitulli: SOS historia ne rrezik   SOS historia ne rrezik Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 4:46 pm

Sot historia e popullit shqiptare po deformohet nga klika ne pushtet per interesa te ngushta te nji kaste njerzish qe po drejtojn vendin ton dhe qe per pak pushtet do shisnin dhe nenen e tyre . keta pseudohistorian po deformojn periudha te ndryshme historike si revolucioni i qershorit dhe qeverin e F nolit. dhe po perbaltin kete figure historike qe kombi yne duhet te krenohet, keta historian e konsiderojn revolucionin tashme nji levizje bolshevike dhe jo si dikur te bazuar mbi tre tezat qe hidheshin nga studiuesit deri tani pervec kesaj keta historian po mitizojn persona te till si SALI BERISHA dhe qe ne historin e vitit te 4 gjimaz eshte pershkruar si (BUDA) shqiptar njeriu qe i dha zgjidje halleve te vendit kur te gjith ne e kemi perjetuar shum mire bemat famemedha te 1997 dhe rolin e tij ne kete periudhe ky njeri pershkruhet si ai qe nxjerr vendin nga kriza te vjen keq kur shikon qe mesuesit e historis duhet te mbushin mendjen nxenesve te tyre me dokrrat qe ky njeri u dikton neper mbledhejt partis demokratike (zgjohuni njerez ka ngelur edhe nji diktator ne evrope)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SOS historia ne rrezik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universal & Network :: Kultura Kombetare & Kulturore :: Historia Shqipetare-
Kërce tek: