Universal & Network
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Embelsira online
 
ForumFaqa StartueseGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 ..histori e vertete..deri ku do shkonit ju per ate qe ndjeni..??

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Starlight

Starlight

Numri i postimeve : 61
Pikè : 66
Reputacioni juaj : 1
Join date : 24/10/2009

..histori e vertete..deri ku do shkonit ju per ate qe ndjeni..?? Empty
MesazhTitulli: ..histori e vertete..deri ku do shkonit ju per ate qe ndjeni..??   ..histori e vertete..deri ku do shkonit ju per ate qe ndjeni..?? Icon_minitimeWed Oct 28, 2009 5:55 am

..nje vajze 20 vjece njihet me nje djal 24 vjec..fati i bie te punonin ne te njejtin vend..ishin te vetmit beqare te gjithe stafit..punuan per rreth 2 vjet..pa pasur asgje mes tyre vecse nje miqesie..por pasi ajo largohet nga kjo pune..te dy nisin te ndjejne nje boshllek ne zemer..kuptuan se i mungonin njeri tjetrit..
..keshtu nisen te frekuentonin njeri tjetrin..gjoja takime rastesore..e me pas me qellime te qarta ne mendje dhe zemer..
..por..djali ishte jo nga i njejti rang i vajzes..ishte djal i lindur ne fshat..megjithese e kishte len shtepine e tij shume i vogel dhe ishte rritur ne konviktet e qytetit por shkollen e vazhdoi deri ne fund..por praktikisht ishte i vetem..ndersa ajo..lindur rritur ne qytet..familje e mire me pozite te larte ne shoqeri..me pretendime..
..mesa duket dashuria nuk i njeh keto dallime..ai ishte djal i zgjuar..i pashem..punetor..i ndershem..me karakter te forte..ajo po ashtu..kishin gjithcka qe kerkonin tek njeri tjetri..dhe megjithe luften kunder nga ana e familjes se vajzes..ata vendosin te fejohen..prinderit e saj u binden se ai ishte djale persembari..dhe keshtu..vjen dita e madhe..e fejeses..gjithcka shkon mire..per bukuri..familjet u njohen dhe e respektonin njera tjetren..por..ku ta dinin se nje tragjedi kishte per te ndodhur..
...
pikerisht nje dite pas fejeses..djali ishte duke inspektuar punimet ne nje pallat te ri..te larte te sapo ndertuar..ne fakt detyra e tij kishte mbaruar nje ore me pare..por dikiush i kerkoi te qenronte vetem per pak me shume..dhe ja..shkel diku..ne nje vend qe duhej te ishte i sigurt..por nuk ishte ashtu..shkaterrohet gjithcka..djali bie nga kati i 5 i nderteses dhe e gjithe ndertesa bie mbi te..
nje pamje tmerri..i gjithe qyteti mbetet pa fryme..ndersa ajo jetonte gjithe diten me nje parandjenje te keqe..e lajmerojne..ajo sheh me syte e saj ndertesen e rene..
fundi i botes per te..por..djalin e nxjerrin nga rrenojat..ne helikopter ne spitalin me te specializuar..mbijeton..fraktura te tmerrshme..ne te gjithe trupin..
ne nje situate te tille..te gjithe njerezit i thone vajzes qe te heqe dore prej tij..edhe nese arrinte te shpetonte do mbetej i paralizuar per gjithe jeten..ajo ishte e re..e bukur..kishte shume pretendente..perse duhej te shkonte nje jete te tere me nje te paralizuar..?!
..megjithate..ajo nukhoqi dore prej tij..pas muajsh ne spital ate e len te shkoje ne shtepi..ajo e merr ne shtepine e saj..tek prinderit e saj..kujdeset per te si te ishte nje femije..per rreth 2 vjet ai e merr veten pothuajse plotesisht..ne fillim duke u perpjekur me paterica..e me pas pa ndihmen e tyre..
ishin vite te veshtira..e megjithate ata e kalojne se bashku..duke i qendruar njeri tjetrit me afer se kurre..dhe pasi rikuperohet plotesisht..vendosin te martohen..dhe jeta u shkoi mrekullisht..te sistemuar me se miri..linden dy femije..jeta u shkon shume mire..dhe i kane zili..edhe ata qe u perpoqen t'i bindnin qe te ndaheshin..

ajo qe dua te di eshte..:perse nuk ka me te tilla histori dashurie..a do e tregonit ju kete force jo njerezore perball nje fatkeqesie te ngjashme..do i benit ju keto sakrifica per njeriun e zemres..?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
..histori e vertete..deri ku do shkonit ju per ate qe ndjeni..??
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universal & Network :: Koha E Lire&Shoqeria :: Dashuria-
Kërce tek: