Universal & Network
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Embelsira online
 
ForumFaqa StartueseGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi Empty
MesazhTitulli: Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi   Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi Icon_minitimeWed Oct 07, 2009 11:25 am

Si e vret polici zogun ? - Shume thjesht , e hedh nga dritarja .
NJE POLIC KTHEHET NGA UDHETIMI ME SHPEJT NGA SA ISHTE PARASHIKUAR DHE GJEN GRUAN NE KREVAT ME SHOKUN E TIJ ME TE MIRE. I XHINDOSUR VRAPON DHE MERR REVOLVERIN NE SYRTARIN E TIJ. NE KETE KOHE TJETRI KA PERFITUAR DHE ESHTE ZHDUKUR NGA DRITARJA. -KUR PO...LICI HYN NE DHOME, E SHOQJA FILLON TE DRIDHET NGA FRIKA.

Që në takmin e parë, djali ithotë vajzës: -Çfarë do të mendoje po ta vidhja një të puthur tani? -Po çfarë të mendojë njeriu, mor i dashur, për një hajdut, I cili ka mundësi tëvjedhë një makinë të tërë, dhe vjedh vetëm dorezën e derës…

Muji ishte kthyer nga Afrika! Hasi e pyet:"cka vrave per ate kohe ne Afrike?" Muji thot: -Vrava 3 leoparda, pese tigra, tete elefanda dhe dhjete nopliza! ... Hasi: -Po cka jan ata nopliza?Muji: -Ata ishin te vegjel, te zeze dhe bertasnin ... NO PLIZ-NO PLIZ !!!

Takohen dy shokë.“A ke dëgjuar për Oqeanin Atlantik”?“Po”.“Unë e kam kaluar not”.“E ti a ke dëgjuar për Oqeanin e Vdekur”?“Po more”...“Unë e kam mbytur”.


Disa fëmijë po mburreshin se i kanë baballarët të shpejtë. Njëri thotë: “Babi im pasi hedh shigjetën, vrapon dhe e kap pa arritur në shenjestër. I dyti: Babi im gjuan me pistoletë dhe e kap plumbin pa arritur shenjestren.I treti: Se mos është ndonjë ...gjë kjo! Babi im punon në qeveri dhe megjithëse puna i mbaron në orën 16, vjen në shtëpi që në ora 13.


I pyet zysha nxenesit te klases se pare: - Si e perfytyroni babagjyshin i Vitit te Ri? Dhe nxenesit pergjigjen. Njeri thote: - Si plak me mjeker. Tjetri: - I veshur me te kuqe e me dhurata. Kur i erdhi rradha Benit: - Si bythe zyshe! Zysha e ...habit...ur i kthehet: - Po pse mo Beni? Beni: - Se kur i them une babit se ca do me sjelle babagjyshii Vitit te Ri ai me thote: "Nje mut!"


JEZUSIN E CON ZOTI ME MISION QE TE DALLONTE NJERZIT.DHE ZBRET NE USA SI FILLIM DHE SHIKON DISA NJEREZ DUKE PIRE BIRRE DHE JU KERKON PAK ATA NUK I JAPIN JEZUSI I CON NE FERR.SHKON NE ITALI KERKON MAKARONA PRAP NUK I JAPIN. SHKON NE SHQIPERI SHIKON DY ...DJEM DUKE PIRE HASHASH. JU KERKON ATA I THONE PO RRI SE DO IKESH PER LESH.

Një turist pyet një djalë: - Sa shkoi ora ? - Dymbëdhjetë e natës. - Mendova se mos kishte shkuar më tepër. - Këtu në fshatin tonë nuk shkon më tepër se fillon pastaj nga njëshi.........

Nje vajz edhe djal ne klasin e 8 ishin ulur ne nje banke dhe kishin vene doren ne mjeker dhe po mendoheshin. duke are njeri tjetrin..... Pyet vajza djalin; cfar po mendon? Pergjigjet djali; ate qe po mendon edhe ti, Vajza egesohet dhe qellon me shpull duke i thene IDIOTTT


ishte vajza e 1 bosi shume e bukur,te cilen e ngacmonte bobo cub i shpifur 1.20 nga toka.e shqetesuar vajza ankoget tek i ati.mire i thote i ati do shkoj une ta takoj ti them 2 fjale te te lej rehat.shkon i ati dhe gjen bobin tu pi kafe.ti je bobi i ...thot?po pergjigjet bobi.mesova se ngacmon vajzen time.po ithot bobi e dua per nuse.


Nje cun fillon pun ne nje dyqan me shumic,vete nje person dhe i kerkon coca cola.Cuni i thot nuk kemi,e degjon pronari e i thot,degjo ketu kur te vi ndonje njeri e te kerkon ndogje pre te bler ti mos i thuaj qe nuk kemi po i thuaj qe kemi gjera te tj...era,prsh,,nuk kemi coca cola por kemi fanta sprajt etj,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 34
Location : italy

Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi Empty
MesazhTitulli: Re: Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi   Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi Icon_minitimeWed Oct 07, 2009 11:47 am

Lol Smile

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
Universal

Universal

Numri i postimeve : 166
Pikè : 299
Reputacioni juaj : 2
Join date : 10/09/2009
Age : 31
Location : Tirane

Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi Empty
MesazhTitulli: Disa   Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi Icon_minitimeFri Oct 09, 2009 10:11 am

Arsimtari i fizikës i pyet nxënësat prej nga e ka prejardhjen energjija elektrike një nxënës e ngrit dorën dhe thot:energjija elektrike e ka prejardhjen nga kopshti zeologjik arsimtari i thot nga te erdhi ky mendim aj pergjigjet:po sa her qe ndalet rryma babai im thot a e ndalen ata majmunat a.

Nje vajze po mbush nje fjalekryq:
- Ç eshte fundi i jetes i thot babait te sajt? Me shtate shkronja!
- Martesa – Pergjigjet babai.

Rrzohen hasa e hysa ne nje grop te thell edhe po i thot hasa hyses e moj hase po te kishte pas gropa kapak s`di qysh kishim dal.

Ka qen nje vajze dhe gjyshja e saj, duke hecur ne nje rruge pastaj aty vjen je njeri, ai ishte perngut keshtu qe e rrezon vajzen dhe i thot “I am sorry” por gjyshja nuk e kupton dhe i thot vajzes edhe te rrezoi edhe te tha sorr.

Niset burri per ne shtepi dhe ne dere e pret gruaja e shqetesuar.
-He si vajti puna? C’te tha doktori?
-Me tha qe me kane mbetur vetem 30 here te tjera per te bere sex dhe ateher je i djegur.
-Oh, atehere u dashkan perdorur me kujdes prandaj duhet te bejme nje liste.
-Une rruges e bera listen dhe me vjen keq te them qe emri yt nuk eshte aty


Provoje futet apo jo?
Hajde nje here, sme futet.
Shtrengohu pak
Oh s’futet.
Me fort
Jo se nxe, me jep nje kepuce tjeter.

Nje polic takohet me nje Psikolog dhe e pyet se c’pune ben Psikologu?
Po ja psh Une pyes nje person nese e han peshkun? Nese thote Po, une kuptoj qe atij i pelqen Deti ,i pelqen Plazhi i pelqejne Femrat etj.
Te nesermen takohet polici me nje shok te tij dhe i thote e di ti se c’do te thote te jesh Psikolog?
Jo ia kthen Ai. Ta them une: Ty te pelqen Peshku? JO. Atehere qenke Pederast!


Prej disjavesh nje djalosh shume i druajtur cdo mbremje shkonte per vizite tek nje vajze terheqese.
Rregullisht rrinte ne te njejtin vend: ulur ne divan dhe te kapur dore per dore, shikonin TV deri ne fund te programeve. Pas kesaj djali ngrihej e ikte.
Nje mbremje me ne fund ai e mori guximin dhe i tha:
- Sara, prej kohesh kam dashur te te kerkoj dicka…
- Po thuaje — mermeriti vajze cmendur nga gezimi.
- Kur do te vendosesh qe trregullosh antenen qe te kape dhe kanalin 5 dhe ITAL!


Na ishin mbledhur ne nje pyll te gjith policet e botes dhe do kapnin nje lepur.
Kush e kap me shpejt do fitonte nje cmim.
Hyn i pari i FBI dhe e kap lepurin per 2 minuta,
Hyn policia Gjermane dhe e kap lepurin per 3 minuta.
Keshtu me radh te gjith policit e tjera, dhe me e forta i vjen radha policis ton.
Hyn policia jon rri 3 ore, 4 ore,5 ore dhe bohen merak policet tjere, shkojm shofim ca e ka gjet?
Kur shkojn shofin policin ton tu i ra majmunit, do na e tregosh ku esht fshehur lepuri apo ti q robt!


Shkon djali te mjeku me qu nanen e vet se ju kish tek qom te mjeku, qom te mjeku, edhe e qon ky djali, veq para se me shti mrena i thot mjekut o mjek genjeje se je shtatzene se nuk osht smut veq po ka qef me ardh te mjeku, Oké i thote mjeku, edhe hin plaka e kryn kontrollin edhe kur del e vet djali i vet: Qka pate nanë?
Ah kuku bre djali jem qfare kohe u ardh sot nuk u met mej besu as gishtit.

Ishte nje grua doktoreshe e cila e kishte burrin gjuetar. nje dite ne ambuance i shkon i shoqi me nxitim dhe le ciften bashke me sacmet , ne kete kohe gruaja ishte duke vizituar nje pacient (burre)i cili ishte burri i nje shoqeje te ngushte. pasi e viziton i jep ilacet, por ne vend te ilaceve , i jep sacmet. pas nje jave takon shoqen e ngushte dhe e shqetesuar doktoresha e pyet, me fal si e ke burrin? dhe shoqja i pergjigjet, mire moj shumire eshte vecse kur pordhi vrau macen.

Dy police ne patrullim neper qytet me makin
pasagjeri ishte polic i ri dhe flistes shume. shoferi per ta mbajtu pa folur brrockulla i thote:-pashiko pak sinjalin a punon?
dhe praktikanti:-TANI PO ,TANI JO ,TANI PO, TANI JO..!!

Nje dite na hipin ne nje autobus te mbushur plot me njerez nje cift duke u zene keq me njeri tjetrin.Gruaja bertit,burri bertit e ne nxefje e siper gruaja i qellon burrit me pellembe po aq fort i gjuan sa te gjithe pasagjeret e tjere kthyen koken nga keta.Ky ngaqe u turperua dhe gruaja vazhdonte bertiste i thot-do ta mbyllesh ti apo te kercas dhe nje tjeter..

Nje dite nje grua do te udhetonte per diku por nuk kishte vendosur me cfare do te udhetonte me taxi apo me autobus,nqse mar taxi thoshte ajo ka dy mundesi qe shoferi ose te jete burr ose te jete grua dhe nese esht grua mire po nese eshte burr ka dy mundesi ose te me propozoj ose jo,nese jo mire nese po ka dy mundesi ose te martohemi ose jo,nese jo mire nese martohemi ka dy mundesi ose bej femije ose jo,nese jo mire nese po ka dy mundesi ose te bej vajz ose djal,nese bej vajz mire nese bej djal ka dy mundesi,ose te mesoj ne shkoll ose jo,nese meson mire po nese jo ka dy mundesi ose te behet me te ardhme ose jo,nese behet mire po nese jo ka dy mundesi ose te shkoj ne lufte ose jo,nese jo mire po nese shkon ka dy mundesi ose kthehet gjalle ose kthehet vdekur,nese kthehet gjalle mire po nese kthehet vdekur ...... me mire po mar autobusin.

Gjirokastriti:- irm,oi gruaja ime e dashur ketu je?
-:po i shtrenjti im ketu jam
burri-:djaloshi im ketu je?
-:po baba ketu jam
burri-:vajza ime vogel po ti ketu je?
-:po baba ketu jam
burri-:po te tere ketu jeni?
-:po
burri-: po mir driten e kuzhines pse e lini ndezur?!!

Ishin nje here disa te cmendur q donin te arratiseshin nga cmendimi.
- pyet i pari: - Si do ikim?
- i pergjigjet organizatori i aratisjes: -Kur te vij infemierja qe te na bej kontrollin, ne do bejm si te vdekur dhe do na cojne per te na varrosur.
vjen infemjerja te nesermen dhe shikon qe te cmendurit dhe i mendon te vdekur. E alarmuar theret doktorin. Kur vin doktori, shikon qe njeri prej tyre po levizte qepallat e syve.
Ater doktori pyet me ze te lart: -Kush ka vdek, te ngrej doren.
E ngren doren te gjith pervec njerit. i afroet doktori dhe e pyet:
- Po ti, pse nuk e nger doeren?
ai i pergjigjet: - Po pse o idjot, e ngre dot doren i vdekuri???!!!Policet austronaut:Dy koleg police po degjonin lajmet.
-nasa con anije ne hene,ne jupiter,ne mars etj
i thot njeri tjetrit
-po ne diell xhanem pse nuk po cojne njeri?
ajde vemi ne thot tjetri dhe behemi ne te paret.
ky muabet bie ne vesh te shfit,dhe i therret ne zyre.
-mora vesh qe doni te niseni per ne diell?
-po shef e vertete.
-po a e dini ju te dy qe dielli eshte i nxehte dhe te djeg?
- po shef e dim.
-po si do ja beni?

Fishkellima :U takuan 2 gra dhe ne muhabet e siper njera i thote tjetres une jam ndare me burrin, une fle ne dhome ai ne guzhine. Po ti, e pyet. Une jo thote kjo akoma bashke fleme. Po mire si ja beni kur ju shkon mendia per dashuri. Shume thjeshte pergjigjet kjo, ai me fishkellen nga guzhina dhe une shkoj. Po mir i thote kjo por kur te behet ty si ja ben. Shkoj ne guzhine dhe e pyes. Mos fishkelleve gje?


Dy homot :2 homoseksuale ne momentin qe po benin "ate punen" ai qe ishte siper i thote atij tjetrit:
-Ej harrova te te them qe bera analizat dhe dola me side (AIDS), tjetri :
-Mooooooooss po ti tani e gjete te ma thuash, mos cna bere, i pari :
-He mo ti se u talla, ta thashe kastile se me pelqen kur e shtrengon bythen nga frika!

Vrima ne mur :Ishte nje i marre qe cdo dite rrinte duke pare tek nje vrime ne mur. Nje burre kalonte cdo dite dhe e shihte. Nje dite sduron dhe thote, te shoh iher cfare sheh ai aty... Afrohet dhe fut koken, nuk sheh asgje. I thote te marrrit- Po une nuk pashe gje mo? Shko mor, -i thot i marri, kam nje muaj qe rri ketu e nuk shoh gje, don me pa ti per nje dite!

Parakalimi :Nje burri i bie goma e bicikletes dhe hap krahun per te mos penguar trafikun.Aty prane kalon nje makine tip Ferrari. Ky burri e shikon dhe e ndalon e i thote:
Brenda mundesive a ka mundesi te me terhiqni deri ne servisin me te afert.
Shoferi:Ok pa problem fare.
Burri:Por me nje kusht, kur Ti bie un ziles ule shpejtesine
Shoferi:Ok ne rregull!
Ne semaforin e rradhes perkrah makines tip Ferrari ndalon nje BMW M6.
Per Te Treguar Fuqine e Makinave Shoferi i Ferrarit I Thote Atij Te BMW
-Si Thua Per Nje Gare ???
-OK, ne rregull deri ne semaforin tjeter. Kush kalon i pari fiton!
Me ndezjen e drites jeshile nisen ze te dyja makinat
Ne gare e siper nje patrulle policie konstaton te dy makinat qe po ecnin jashte normave te lejuara...
Policia nuk e merr mundimin ti ndjeke...
Pasi kthehen ne komisariat polici kryesor i patrulles raporton tek shefi:
-Z.Shef, Do te le punen se nuk mund te vazhdoj dot me keshtu...
-Shefi: Po pse? Ti je nje nder policet me te mire te rajonit!
-Polici: Me ate qe kam pare sot nuk me vihet me ne pune! Do ta le punen!
-Shefi:Pse? Cfare ke pare sot?
-Polici: Nje Gare Ne te cilen mernin pjese 2 makina nje Ferrari dhe nje BMW, por qe garonin jashte normave te lejuara... ishin me mbi 200 km/h!
-Shefi: Ku qendron e keqja ktu? Fare mir mund ti kishe ndaluar me gjobe!
-Polici: Ate do beja po kur pashe nje burre me biciklete mbrapa qe i binte ziles per parakalim aty e humba fare!!!

Ketu keni disa por ne ditet ne vazhdim do te postoj edhe te tjera falenderoj nga zemra network dhe candy per postimet e tyre me resepekt universal:)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://embelsira.forumsq.net
Universal

Universal

Numri i postimeve : 166
Pikè : 299
Reputacioni juaj : 2
Join date : 10/09/2009
Age : 31
Location : Tirane

Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi Empty
MesazhTitulli: Ketu po fus disa qe i kam mbledhur nga pc im   Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi Icon_minitimeSun Oct 18, 2009 5:52 am

E qe thoni ju na vajten dy shqiptare ne Amerike. Te dy u vendosen me shtepi balle per balle njeri tjetrit dhe mengjes per mengjes dalin ne dritare dhe ja fusin muhabetit. Vazhdon ky avaz deri sa nje nga komshijte u ankua dhe u tha se cbeni keshtu mengjes per mengjes se na nxorret gjumin. Pse nuk flisni ne telefon dhe na leni rehat. Te nesermen njeri nga shqiptaret i bie telefonit dhe i thote tjetrit mirmengjes e dil pak tek dritarja te bejme muhabet.

Nje polic takohet me nje Psikolog dhe e pyet se c'pune ben Psikologu ?_ Po ja psh Une pyes nje person nese e han peshkun ? Nese thote Po, une kuptoj qe atij i pelqen Deti ,i pelqen Plazhi i pelqejne Femrat etj . Te nesermen takon polici nje shokun e tij dhe i thote e di ti se c'do te thote te jesh Psikolog ? Jo ia kthen Ai . Ta them une : Ty te pelqen Peshku ? JO . Atehere qenke Pederast!

Polici po vinte nje llampe ne nje zyre e i thote njeri qe ver gazete poshte karrikes(qe mos te bente karriken pis)
dhe polici i thote-lere lere se ia arrij dhe pa gazete.


Dy polic sapo kishin mbaruar sherbimin te veshur civila po ktheheshin ne shtepi . Rruges shohin nje bari me nje tufe me dele dhe mendojne te tallen me te . Afrohen dhe pyeten bariun sa dele kishte. Bariu u pergjigj qe nuk e dinte. Nje polic i thote qe neqofte se ne e gjejme se sa dele ke ketu ç'fare na jep? Bariu u tha qe do ti linte te zgjidhnin dhe te mernin delen me te shendoshe. Policet mendohen dhe i thane qe ai kishte 157 dele.Bariu i habitur u tha : mire pra zgjidhni dhe merni delen qe doni.Policet moren delen me te shendoshe dhe te gezuar filluan te ikin, pas nje min bariu u tha : Ne qofte se une e di se cçpune beni a ma jepni delen? Policet i thane po . Bariu u tha: Ju jeni police. Policet e habitur i thane se si e gjeti . Bariu u tha se ata ishin ngaterur ne vend te deles kishin mare qenin.

Nje dite nje polic dhe nje oficer po shetisnin ne pyll. Papritmas i del perpara derri i eger. Oficeri si me ishkathet hipen ne peme, kurse polici vraponte rreth e qark pemes e derri po mundohej te kapte policin. Oficeri nga pema therret policin :Shpejt se te kapi! Polici pergjigjet : Mos ki frike se eshte dy xhiro prapa meje

Nje burre kishte probleme te hapte konserven e tij te peshkut.nuk po e hapte qe nuk po e hapte dot.aty kalon nje polic dhe burri mendoi te kerkonte ndihmen e tij.
patjeter ia kthen polici ,e rregulloj une kete pune.i merr konserven dhe troket ne te:'taK tak,hape se eshte policia'Tre djem kishin hipur ne nje biçiklete e kalojne para policit te trafikut. Polici bertet :Ndaloni, ndaloni! Djemte pergjigjen : More trap a nuk e sheh qe nuk kemi vend per ty, jemi tre vete!

Shefi donte te provonte policin mbi zgjuarsine e tij e i thote:-Shko menjehere te shtepia ime e pyet nese jam apo nuk jam une ne shtepi! Polici i hutuar vrapon per tek shtepia e shefit. Mendon shefi me vete :-Sa budalla, nuk dinte te merrte ne telefon?!

Polici i trafikut
Nje polic ndalon nje veture dhe do i bente kontrol per frenat. Polici pyet shoferin :- Po pse nuk beri makina çuuuuffff kur ndaloi? Shoferi thote :-Po kjo nuk eshte kamion qe t'i kete frenat me ajer, eshte veture e i ka me alkool. Polici menjehere :-Gjobe, se mban alkool ne makine!

Nji cun pyti nji polic, - o polic sa eshte ora? - 1:00 fiks, pergjigjet polici. Cuni i thote policit, - ne rregull ne oren 2:00 ec e me ha mu***. Polici nuk duroje e filloje ta ndiqte nga pas, nderkohe, na u perplas polici me shefin e tij. i thote shefi, - cke qe xiton, ec me avash se na dermove. i thote polici, po ja e shef i picirrukun, ai e me tha - polic ne oren 2 eja e me ha mu***.Shefi i habitur i hedh nje veshtrim ores dhe i thote: - po pse vrapon more gomar, ora eshte 1:30 , ke kohe dhe gjys ore..

Ne kohen e ndalim qarkullimit ne Tirane(ne vitin 97), dy police shohin nje makine qe po afrohej, e njeri nga ata sa u afrua shume makina e sheh shoferin, hap zjar dhe e le te vdekur ne vend.
C'berre more - i thote shoku, - se nuk ka filluar akoma ndalim qarkullimi, se do dhe 10minuta.
--Jo ore -i pergjigjet polici -po une e njoh ate, se e kam komshi, dhe atij i duhej dhe gjysem ore sa te arinte ne shtepi.

Nje polic ndalon nje prift ne rruge qe po e ngiste bicikleten pa i vene duart ne timon.
I thote polici : 1000 leke gjobe urate, se ecja pa duar perben rrezik per kembesoret.
Me vjen keq - thote prifti- une s'ka nevoje ti ve duart ne timon, i ve Zoti per mua dhe e drejton ai timonin,
OK- thote polici- 5000 leke gjobe, dy veta ne biciklete!

Një grua e moshuar i afrohet policit të komunikacionit dhe e pyet:
- Ju lutem, a mund të më tregoni se cila rrugë më shpie më së shpejti deri në spital?
- Kalo nëpër këtë shesh symbylltazi dhe do të jesh atje brenda pesë minuta

hyn polici i veshur civil ne dyqanin e instrumenteve muzikore dhe i thote shitsit.
- A ka mundesi te ma shesesh ate harmoniken atje n'qoshe?
- Jo! Policeve nuk i shesim!!!
- Po nga e di qe jame police kur une jame civil?
- Aja ne qoshe nuk ishte harmonik por radijator!

Vjen polici te marre femine e vet ne cerdhe dhe e pyet edukatoria:
- Zotni cili femij eshte i juaji?
- Ska lidhje, ma jep cilindo - i thote polici dhe ashtu do ta kthej neser ne mengjes

Ndalon nje dite polici nje shofer ne kundravajtje dhe i kerkon dokumentat. Shoferi i zen ngusht mendohet dhe me ne fund nxier nga xhepi pasqyren dhe ja tregon. Polici sa e shef i zbutet pamja e fytyres dhe i thot : - Po pse nuk thua se qenke polic mor bur i dheut - i thot polici.

Ne nje rajon policie te tiranes erdhen radjot e reja dhe shefi ja u shperndau policeve dhe ja u shpjegoi se si funksionojn. Mbasi mbaroj, ai pyeti nese kishte dikush pyetje rreth radjove.
Ngrihet nje polic dhe pyet.
- O shefo, po kjo ON ca o?
- Ajo do me thon qe O Nez - sqaroj shefi
- Po ky OFF ? - E pyeti prape polici.
- Ajo do te thot O Fik.
- Po kjo ka dy F
- Po O Fik Fare mer hajvon.

Nje djal i vogel sa here qe kalonte ne kryqezimin e qytetit kthehej nga polici qe qendronte ne kryqezim dhe i theriste " o japrak, o japrak". Zgjati ky muhabet per dit me radhe dhe policit i erdhi shpirti ne maj te hundes. Nj dite polici e kapi djalin dhe ja shkuli veshet fort duke e kercenuar se po e perseriti dhe nje here ate fjale do ta bente te vdekur.
Kaluan disa dite dhe djalit nuk po i rihej pa e ngacmuar dhe i thot : O gjethe ardhie me oris! O gjethe ardhie me oris!
- Mbeshtille po ta mbajti - ja kthen polici.

Dy polic sherbimi u futen ne nje dyqan orash dhe blene njeri nje ore qe i rezistonte ujit dhe tjetri ore me kuarc. Pas disa ditesh po benin sherbim perseri bashke dhe njeri pyet tjetrin. - Si te shkon ora? - Mire - i pergjigjet tjetri - po nuk me karene rasti ta fus ne uje se nuk kame shkuar ne plazh.
- Po ty si te shkoj
- Lere lere - i thot tjetri- une po ha dynjane, ja tani ora eshte 12:05 dhe sa mundohem te bej pjestimin ajo behet 12:06, une mundohem perseri dhe shikoj se ora shenon 12:07. Dhe keshtu nuk kam aritur te bej asnje pjestim.

Nje polic vendos me i ble gruas lavatrice.Shkon ne nje dyqan me paisje elektroshtepiake dhe pyet shitesen.
-Sa kushton kjo lavatricja?
Shitesja i pergjigjet.
-Nuk kemi lavatrice per polic.
Nejse ik polici shkon ne shpi dhe hek rrobat e policit e veshet civil.
Shkon prap polici ne ate dyqan edhe pyet prap se sa kushton lavatricja.
Prap shitesja i pergjigjet se nuk ka lavatrice per polic.
Polici i nevrikosun i thot.-Ku e din ti se jam polic?
Shitesja i pergjigjrt.-Nuk esht lavatrice por frigorifer!!!

Gjate nje germimi gjehen tre bomba te Luftes Se Dyte Boterore. Vijne policet dhe i hypin ne makine. Gjate rruges nje polic i thote shefit.
-Shef po sikur te plase nje nga keto bombat?!?!?!?!
Nuk ka problem i thote shefi. Ne procesverbal do deklarojme vetem dy....

Andej nga 1992 nje shqiptar do te kaloje kufirin me makine.E ndalon nje polic shqiptar dhe i kerkon patenten.Refugjati i jep nje 10.000 Dhrami.Polici e merr dhramine ne dore e shef mire e mire dhe i thote refugjatit:
E para,Kjo qenka patente e huaj.
E dyta,Nuk je ti ky qe ka dal ketu ne fotografi ne patente.
(pasi kthen kartmonedhen nga ana tjeter,shef nje pikture anijeje tek Dhramia) E treta,Kjo qenka patente vaporri mer.

Shkon nje polic ke Doktorri shume i shqetesuar per problemet e tij sexuale.
Doktori e viziton dhe pas nja dy testesh i thote:
-Gjate jetes suaj 30 vjecare keni pasur shume aktivitet te ngjeshur sexual.Me vjen keq por u kane mbetur vetem 30 ereksione pa konsumaur ende.
Niset per ne shtepi dhe ne dere e pret gruaja e shqetesuar.
-He si vajti puna? C'te tha doktori?
-Me tha qe me kane mbetur vetem 30 here te tjera per te bere sex dhe me pas jam i djegur.
-Oh, atehere u dashkan perdorur me kujdes prandaj duhet te bejme nje liste.
-Une rruges e bera listen dhe me vjen keq te them qe emri yt nuk eshte aty

Tre tregetare po diskutonin me njeri-tjetrin, kush prej tyre ishte me i zoti ne tregeti:
- Te mendosh qe une i shita nje stereo nje shurdhi!
Nderhyn njeri prej tregetareve:
- Eh... vogelsira! Te mendosh qe une i shita nje rakete tenisi njerit qe ishte cung nga duart!
Tregetari tjeter me pamje fitimtari thote:
- Eh... Une i shita nje polici nje ore qe ben ku-ku!
- E c'fare ka te cuditshme ketu?- Pyesin dy te tjeret.
- Qe i shita dhe 1 kuintal ushqim per zogun!

Ishte shefi policave dhe po u mesonte policave si te hidheshin me parashut nga avioni.Shefi thote:
'Kur te hidheni shtypni butonin nga krahu i djathte qe te hapet parashuta. Po su hap ajo, shtypni butonin nga krahu i majte qe te hapet parashuta rezerv. Kur te keni arritur ne toke do vij nje Jeep qe tju marre.'


Dy polic sapo kishin mbaruar sherbimin te veshur civila po ktheheshin ne shtepi . Rruges shohin nje bari me nje tufe me dele dhe mendojne te tallen me te . Afrohen dhe pyeten bariun sa dele kishte. Bariu u pergjigj qe nuk e dinte. Nje polic i thote qe neqofte se ne e gjejme se sa dele ke ketu ç'fare na jep? Bariu u tha qe do ti linte te zgjidhnin dhe te mernin delen me te shendoshe. Policet mendohen dhe i thane qe ai kishte 157 dele.Bariu i habitur u tha : mire pra zgjidhni dhe merni delen qe doni.Policet moren delen me te shendoshe dhe te gezuar filluan te ikin, pas nje min bariu u tha : Ne qofte se une e di se cçpune beni a ma jepni delen? Policet i thane po . Bariu u tha: Ju jeni police. Policet e habitur i thane se si e gjeti . Bariu u tha se ata ishin ngaterur ne vend te deles kishin mare qeninDy polic sherbimi u futen ne nje dyqan orash dhe blene njeri nje ore qe i rezistonte ujit dhe tjetri ore me kuarc. Pas disa ditesh po benin sherbim perseri bashke dhe njeri pyet tjetrin. - Si te shkon ora? - Mire - i pergjigjet tjetri - po nuk me karene rasti ta fus ne uje se nuk kame shkuar ne plazh.
- Po ty si te shkoj
- Lere lere - i thot tjetri- une po ha dynjane, ja tani ora eshte 12:05 dhe sa mundohem te bej pjestimin ajo behet 12:06, une mundohem perseri dhe shikoj se ora shenon 12:07. Dhe keshtu nuk kam aritur te bej asnje pjestim.


Nje polic vendos me i ble gruas lavatrice.Shkon ne nje dyqan me paisje elektroshtepiake dhe pyet shitesen.
-Sa kushton kjo lavatricja?
Shitesja i pergjigjet.
-Nuk kemi lavatrice per polic.
Nejse ik polici shkon ne shpi dhe hek rrobat e policit e veshet civil.
Shkon prap polici ne ate dyqan edhe pyet prap se sa kushton lavatricja.
Prap shitesja i pergjigjet se nuk ka lavatrice per polic.
Polici i nevrikosun i thot.-Ku e din ti se jam polic?
Shitesja i pergjigjrt.-Nuk esht lavatrice por frigorifer!!!


Andej nga 1992 nje shqiptar do te kaloje kufirin me makine.E ndalon nje polic shqiptar dhe i kerkon patenten.Refugjati i jep nje 10.000 Dhrami.Polici e merr dhramine ne dore e shef mire e mire dhe i thote refugjatit:
E para,Kjo qenka patente e huaj.
E dyta,Nuk je ti ky qe ka dal ketu ne fotografi ne patente.
(pasi kthen kartmonedhen nga ana tjeter,shef nje pikture anijeje tek Dhramia) E treta,Kjo qenka patente vaporri mer.


Ne mes te Manhatten, NY, e kishin lene te takoheshin dy futbolliste sh-ptare per nje porosi qe kishte marre njeri nga Sh-peria, mirepo nuk njiheshin me njeri-tjetrin dhe as e kishin idene se ca fytyre kishin. Ky miku qe kish porosine dinte vetem qe ky cuni e kishte emrin Redi dhe doli tek rruga 44 dhe broadway ku e kishin lene takimin dhe prit te dallonte tani se kush ishte Redi. Priti rreth nje here miku, por aha nuk po dallonte njeri pasi atje njerezit ishin lume. Pa c'pa tha, ec se sh-ptaret dallohen me sy dhe po pyes ndonje ketu se do ta gjej po ec. I afrohet nje amerikani qe po qendronte para nje dyqani dhe e pyet:
- Are you Redi?
Amerikani tere nerva i kthehet, e shikon njehere nga koka tek kembet dhe i thote i shqetesuar:
- Ready for what?


1. Mesuesi: Artan, nuk mund te flesh ne klase.
Artani: E di, por po fole ti me ze te ulet, mbase arrij te bej nje sy gjume.
2. "Drejtori i shkolles eshte idiot !" I thote nje djale nje vajze qe kishte aty afer.
"E di ti kush jam une?" e pyet vajza.
"Jo."
"Une jam vajza e drejtorit."
"Po ti e di kush jam une?" pyet djali.
"Jo" pergjigjet ajo.
"Shyqyr Zotit !"
3. Artani kthehet nga shkolla dhe i thote te atit se ka marre 4 ne matematike.
"Pse?" e pyet i ati.
"Mesuesi me pyeti sa bejne 2x3?' dhe une i thashe 6'"
"Po aq bejne!"
"Pastaj ajo pyeti sa bejne 3x2?'"
"Ku mutin eshte ndryshimi?"
"Po tamam keshtu i thashe edhe une!"
4. Nje plak shtrohet ne spital ne gjendje te rende me infeksion te fshikes urinare. Kirurgu i ben operacion dhe pas operacionit i keshillon infermieret qe ta bejne te semurin te ece sa me shume ne menyre qe te shmang mpiksjen e gjakut. Por infermieret ankohen se e kane te veshtire se plaku nuk do te ece per qamet. Megjithate, me 100 mije halle ja arrijne. Femijet e plakut vijne dhe e falenderojne kirurgun per sherbimin e madh qe u kishte bere. Por ky i thote i cuditur: "Nuk kam bere ndonje gje te madhe. Operacioni ne fshiken e urines eshte nder operacionet me te lehta".
"Jo, jo per operacionin doktor, por per arsye se na e ke bere babain të ece. Ai ka 20 vjet qe eshte i paralizuar".
5. Doktori me tha se mbas operacionit do me bëjë të eci me kembet e mia.
Dhe a e bëri?
Po. Per të paguar paratë e operacionit shita makinen dhe tani eci ne kembet e mia.
6. - Doktor, ju lutem shpejt. Djali im ka kaperdire nje brisk rroje."
- Po vij menjehere. A keni bere ndonje gje deri tani ?"
- Po, u detyrova te rruhesha me briskun e gruas.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://embelsira.forumsq.net
Sponsored content
Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi Empty
MesazhTitulli: Re: Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi   Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universal & Network :: Zona E Argetimit :: Humor & Barsaleta-
Kërce tek: