Universal & Network
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Embelsira online
 
ForumFaqa StartueseGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Prezantohet aspirina qe “lufton” migrenen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

Prezantohet aspirina qe “lufton” migrenen Empty
MesazhTitulli: Prezantohet aspirina qe “lufton” migrenen   Prezantohet aspirina qe “lufton” migrenen Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 2:55 am

Per te gjithe ata qe vuajne nga migrena (dhimbja sistematike e kokes) pergjigja vjen nga shkenca.

Semundja kronike mund te kurohet me nje kosto shume te ulet dhe per kete sherben aspirina qe konkurron triptanin. Ky ilac eshte ne gjendje te qetesoje dhimbjet. Kete shpikje e ka prezantuar Paolo Martelletti gjate mbledhjes se “International Headache Society” qe zhvillon edicionin e 14-te kete vit ne Filadelfia.

Nga studimi i kryer ne 120 paciente, ata i jane nenshtruar kurimit me kete ilac per 4 muaj rresht, eshte vene re se aspirina ka qene ne lartesine e triptanit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
 
Prezantohet aspirina qe “lufton” migrenen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universal & Network :: Shkenca :: Trupi dhe Shendeti-
Kërce tek: