Universal & Network
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Embelsira online
 
ForumFaqa StartueseGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Gretës i vjedhin këngën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

Gretës i vjedhin këngën Empty
MesazhTitulli: Gretës i vjedhin këngën   Gretës i vjedhin këngën Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 3:10 am

Është shndërruar tashmë në një yll të vërtet të muzikës shqiptare. Sukseset e saj janë të njëpasnjëshme. Kjo, falë talentit të saj dhe punës intensive, të cilët janë përcaktuesit e një karriere të gjatë në këtë fushë.

Është mësuar që e vogël me një sukses të tillë, i cili jo vetëm që nuk e ka bërë euforike, por e ka shtyrë të punojë akoma më tepër. Gjithçka që ajo bën kthehet në sukses. Të gjitha këngët e saj janë ndër më të dëgjuarat, duke e pozicionuar mirë në top listën e këngëtarëve shqiptarë.Suksesi i saj i kalon edhe kufinjtë e Shqipërisë për në vendet e Ballkanit. Sukses të madh këngët e saj kanë edhe në Bullgari ku transmetohen në televizionin muzikor Tv Ballkanika. Nga ky sukses është munduar të përfitojë edhe këngëtarja bullgare Emanuela, e cila ka pubikuar së fundi versionin bullgar të këngës së Greta Koçit, “NJë herë po, një herë jo”.

Këngëtarja ka huazuar këtë këngë pa asnjë lloj të drejte autori, madje ka realizuar edhe videoklip, i cili transmetohet në Bullgari. Por, kjo ka shtuar akoma më shumë suksesin e Gretës në këtë shtet dhe diskutimet rreth saj janë shtuar. Nëpër forume muzikore në internet komentohet më së shumti kënga e cila i është vjedhur Gretës. Mirëpo, faktet tregojnë të kundërtën. Greta e ka publikuar këtë këngë në vitin 2006, ndërsa Emanuela në vitin 2007, pra më vonë. Videoklipi i këngëtares bullgare ndodhet në faqen e internetit “youtube” dhe muzika është kopje e dallueshme qartë e këngës së Gretës. Ky është një nga të paktat raste kur këngëtarë të huaj vjedhin këngët e këngëtarëve shqiptarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 34
Location : italy

Gretës i vjedhin këngën Empty
MesazhTitulli: Re: Gretës i vjedhin këngën   Gretës i vjedhin këngën Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 3:25 am

cne qe i kan vjedh kongen SmileForumi Po Plotesohet Me Shume Se Cdo Dite Besoj Se Do Kemi Ndryshime Sa Me Shpejt

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes Gretës i vjedhin këngën 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

Gretës i vjedhin këngën Empty
MesazhTitulli: Re: Gretës i vjedhin këngën   Gretës i vjedhin këngën Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 3:40 am

Gjoja i ka te bukura gjoja eeeee rabbit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 34
Location : italy

Gretës i vjedhin këngën Empty
MesazhTitulli: Re: Gretës i vjedhin këngën   Gretës i vjedhin këngën Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 3:53 am

Lene pra mo te merr na qaf Very Happy

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes Gretës i vjedhin këngën 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

Gretës i vjedhin këngën Empty
MesazhTitulli: Re: Gretës i vjedhin këngën   Gretës i vjedhin këngën Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 2:02 pm

ncncncnccn ske ci ben...si thuaj bojm 1 kong une ti dhe universal...do arrijme majat...se u mesuam me suksesin ne:D
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 34
Location : italy

Gretës i vjedhin këngën Empty
MesazhTitulli: Re: Gretës i vjedhin këngën   Gretës i vjedhin këngën Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 2:33 pm

hahahaha mundesite jane duhet vetem kompozimi kenges Smile

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes Gretës i vjedhin këngën 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
Sponsored content
Gretës i vjedhin këngën Empty
MesazhTitulli: Re: Gretës i vjedhin këngën   Gretës i vjedhin këngën Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gretës i vjedhin këngën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universal & Network :: Zona E Argetimit :: Thashetheme-
Kërce tek: