Universal & Network
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Embelsira online
 
ForumFaqa StartueseGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AnitaNumri i postimeve : 42
Pikè : 63
Reputacioni juaj : 0
Join date : 01/10/2009

A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Empty
MesazhTitulli: A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen?   A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 2:47 am

''Dashturia eshte ndjenja me e forta njerzore ''thote nje shkrimtar.SIpas meje dhe asaj qe ndjej , mendoj se si ne e e mendojme dashurin ,ajo nuk eshte e tille,ne mendoje shume dhe presim shume nga dashura ,e kur te ballafqohem me te vertet me te del krejt e kunderta nga ajo qe kemi mendu dhe ndje.MOS PRISNI NGA DASHUAR ,SEPSE DASHURIA E VERTET NUK EKZISTON,AJO ESHE VETEM ILUZION DHE KALON SHPEJT ..........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Starlight

Starlight

Numri i postimeve : 61
Pikè : 66
Reputacioni juaj : 1
Join date : 24/10/2009

A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen?   A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Icon_minitimeSat Oct 24, 2009 2:09 am

..ekziston..patjeter qe ekziston..perndryshe nuk do te te dridhej zeri kur t'i thoje se sa shume e ke perzemer..nuk do te pushtonte gjate gjithe kohes mendimi vetem per te..nuk do te te shkelqenin syte sa here qe ta shohesh..nuk do ndjeje nje boshllek brenda teje sa here qe ai ose ajo s'do ishte afer..ose te cmendesh prej idese se dicka e keqe mund ti ndodhe..te ndihesh si njeriu me i vetmuar ne bote..kur askush,sado i afert te jete nuk mund ta zer vendin e tij-saj...e di c'fare eshte Dashuria..?..gaboni kur e mendoni si ndjenje..ajo nuk eshte ndjenje..eshte ndjesi..dhe eshte pikerisht ajo ndjesia e fluturave qe rrahin krahet e tyre brenda stomakut tend.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen?   A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Icon_minitimeSat Oct 24, 2009 6:50 am

"Te mos duash nga frika se mos vuan eshte njesoj si te humbasesh shpresen per te jetuar thote Homeri" Nuk jam dakort me mendimin tuaj Anita por e respektoj...Mendimi im eshte qe dashuria e vertete ekziston nqs ti di ta kuptosh dhe ta gjesh ate
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
AnitaNumri i postimeve : 42
Pikè : 63
Reputacioni juaj : 0
Join date : 01/10/2009

A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen?   A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Icon_minitimeSun Oct 25, 2009 5:34 am

Arsyja qe bashkohen dy te rinje,eshte intresi ,dashuria ,nevoja,dhe deshira.UNE po flas per problemt dhe ndodhit qe po ndodhin ne kohen e sodit,shume dashuri deshtojne ,sepse ndoshta kan prit shume ,e me vone ska dal asgje ,kan premtu shume pa qene te sigurt qe a munden me ju permbajt fjalve te tyre ,per kete une besoj edhe aq shume ne dashuri ,edhe nuk pres shume nga ajo.

Besoj se me kupton Candy ,falmnderit qe e rrespketon mendimin time ,njekohesosht edhe une te rrespketoj TY ,dhe fjalet e tua.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 34
Location : italy

A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen?   A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Icon_minitimeSun Oct 25, 2009 7:44 am

Anita shkruajti:
''Dashturia eshte ndjenja me e forta njerzore ''thote nje shkrimtar.SIpas meje dhe asaj qe ndjej , mendoj se si ne e e mendojme dashurin ,ajo nuk eshte e tille,ne mendoje shume dhe presim shume nga dashura ,e kur te ballafqohem me te vertet me te del krejt e kunderta nga ajo qe kemi mendu dhe ndje.MOS PRISNI NGA DASHUAR ,SEPSE DASHURIA E VERTET NUK EKZISTON,AJO ESHE VETEM ILUZION DHE KALON SHPEJT ..........


Jam Kunder me kete qe ti ke shprehur

do thuash pse :Sepse nese njeriu dashuron me te vertete dhe e ndjen ata cka ai ka brenda vetes tij
nuk eshte iluzion sepse i bie qe te tallesh me ndjenjat e personin qe ti dashuron kshu qe
nese dashuron ne te vertete quhet dashuri shpirterore dhe bindese tek te dy Njerzit Smile

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
AnitaNumri i postimeve : 42
Pikè : 63
Reputacioni juaj : 0
Join date : 01/10/2009

A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen?   A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Icon_minitimeSun Oct 25, 2009 1:07 pm

NE rregull Network ,nuk mundet askush me pas mendime te njejta ,gjithkush mendon ndryshe ,te gjitha ndryshojne nga njeri tjetri.

mirpo po shoh se si ti edhe te tjeret nuk me keni kuptu se qka kam dash me thene ..

sido qofte une u jam shume mirenjohese se edhe ju keni shpreh mendiemt e juaja edhe keni dhene mendime nga me te ndryshme ,edhe pse ne kundershtim me ate qka une kam mendu , gjithsesi falmnderit

qendrim te kendeshem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Starlight

Starlight

Numri i postimeve : 61
Pikè : 66
Reputacioni juaj : 1
Join date : 24/10/2009

A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen?   A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Icon_minitimeWed Oct 28, 2009 6:20 am

..jam shume larg kesaj teme..ndoshta me te vertet nuk e kuptoj..megjithate kam dicka per te then ne lidhje me dicka:
..Dy persona mund te bien dakord per shume gjera..por shpirtrat e tyre jane si lulet,secila ka rrenjet e veta ne nje vend te percaktuar e askush nuk mund t'i afrohet teper tjetres pa braktisur rrenjen e vet..gje qe sidoqofte,eshte e pamundur..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen?   A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen? Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A ekziston dashuria ashtu si njerzit mendojne dhe ndjehen?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universal & Network :: Koha E Lire&Shoqeria :: Dashuria-
Kërce tek: