Universal & Network
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Embelsira online
 
ForumFaqa StartueseGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Starlight

Starlight

Numri i postimeve : 61
Pikè : 66
Reputacioni juaj : 1
Join date : 24/10/2009

Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Empty
MesazhTitulli: Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?!   Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Icon_minitimeSun Oct 25, 2009 9:31 am

..jetojme ne nje shoqeri me meshkuj dhe femra..e pamundur te mos kemi kontakte miqesore mes nesh..por..sa e vertet mund te jete miqesia mes nje djali dhe nje vajze..??..ka miqesi te tille..apo thjesht nje emer qe i vendoset nje raporti te komplikuar.. Question Question
Mbrapsht në krye Shko poshtë
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Empty
MesazhTitulli: Re: Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?!   Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Icon_minitimeSun Oct 25, 2009 9:41 am

Miqesia midis nje djali dhe nje vajze egziston dhe mendoj se eshte me e paster se sa e nje miqesie me te njejten gjini...Kjo miqesi mund te shnderrohet ne dashuri por edhe te mbetet miqesi e perhershme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
AnitaNumri i postimeve : 42
Pikè : 63
Reputacioni juaj : 0
Join date : 01/10/2009

Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Empty
MesazhTitulli: Re: Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?!   Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Icon_minitimeSun Oct 25, 2009 1:36 pm

NUk pajtojem me ty shoqe Cnady , ndersa me ty starlight ,pajtohem shume edhe jam e nje mendimi.
NUk mundet me ekzistu shoqori ne mes nje mashkulli dhe femre,edhe pse ne fillim ka me ekzistu ,prap se prap eshte sistemi ,dhe eshte graviteti dhe nuk e lan me pas shoqori .shoqori e ka emrin ,po ne realitet aty ka diqka tjeter ,keshtu qe mos beso ,nese dikush te orfon shoqori .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Empty
MesazhTitulli: Re: Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?!   Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Icon_minitimeSun Oct 25, 2009 2:35 pm

Ne pjesen me te madhe te rasteve shnderrohet ne dashuri...Por nuk perjashtohet dhe mundesia qe te jete miqesi e perhershme Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
Starlight

Starlight

Numri i postimeve : 61
Pikè : 66
Reputacioni juaj : 1
Join date : 24/10/2009

Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Empty
MesazhTitulli: Re: Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?!   Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Icon_minitimeSun Oct 25, 2009 3:12 pm

..Miqesi e perhershme mes nje mashkulli dhe nje femre..?!?! kurre..vetem nese ata nuk terhiqen fizikisht ndaj njeri tjetrit..madje edhe kjo nuk eshte nje siguri..sepse njerezit dashurohen edhe pa patur terheqje fizike mes tyre..ajo mund te ndihet pas terheqej mendore..sentimentale..

..eshte thjesht nje ligj i natyres njerezore..miqesi nuk ka..ose eshte asgje ose eshte dashuri..

(mendimi im..nuk dua te merret si imponues)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 34
Location : italy

Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Empty
MesazhTitulli: Re: Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?!   Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Icon_minitimeSun Oct 25, 2009 3:22 pm

Starlight shkruajti:
..Miqesi e perhershme mes nje mashkulli dhe nje femre..?!?! kurre..vetem nese ata nuk terhiqen fizikisht ndaj njeri tjetrit..madje edhe kjo nuk eshte nje siguri..sepse njerezit dashurohen edhe pa patur terheqje fizike mes tyre..ajo mund te ndihet pas terheqej mendore..sentimentale..

..eshte thjesht nje ligj i natyres njerezore..miqesi nuk ka..ose eshte asgje ose eshte dashuri..

(mendimi im..nuk dua te merret si imponues)

Sipas teje njerezit duhen te dashurohen ses ben ose duhet te rrin te ndare

Nuk eshte vetem nje dashuri
ka disa dashuri xsh

1) dashuria ndaj familjes
2) dashuria Ndaj shoqerise
3)dashuria per partnerin/en


e kshu me radhe


Kshu qe ka miqesi qe nuk shkeputen kurre njeriu Jeton ne Bashkesi Jo Ne Vetmi

Mendimi im Ky

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Empty
MesazhTitulli: Re: Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?!   Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Icon_minitimeSun Oct 25, 2009 3:31 pm

Mbeshtes mendimin e parafolsit Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
Starlight

Starlight

Numri i postimeve : 61
Pikè : 66
Reputacioni juaj : 1
Join date : 24/10/2009

Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Empty
MesazhTitulli: Re: Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?!   Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Icon_minitimeMon Oct 26, 2009 8:41 am

..Network..e di qe ka disa lloje dashurishe..nuk e kisha fjalen per ndjenjen e miqesise ose dashurise midis antareve te nje familje..kete duhet ta perjashtosh nga kjo teme..eshte krejtesisht tjeter gje..
..njerezit nuk mund te jetojne ne vetmi..jam dakort me kete..por kjo s'ka lidhje fare me ate qe un kam shprehur..
..eshte fare e thjeshte ajo qe un kerkoj te them..nje djal xy,njihet me nje vajze xx..dhe prej situates..ndoshta te imponuar..ndoshta thjesht prej vullnetit te lire te tyre krijojne nje raport..e kam quajtur raport "miqesor"..por me thuaj tani sa jane mundesite qe kjo "miqesi" mes tyre te kete premisa te mos jete e tille..por te jete thjesht e maskuar si e tille..pra te kete te tjera interesa..dhe sa jane premisat qe te jete thjesht miqesi e paster..pa asnje nenqellim..pa nenkuptime..??
..dhe mos harro se cdo lloj raporti ndermjet njerezve ka interesa te vecanta..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Empty
MesazhTitulli: Re: Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?!   Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?! Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Miqesia midis dy personave me sex e ndryshem ose eshte asgje ose eshte dashuri..?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universal & Network :: Koha E Lire&Shoqeria :: Dashuria-
Kërce tek: