Universal & Network
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Embelsira online
 
ForumFaqa StartueseGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Poezi te ndryshme Dashurie?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 34
Location : italy

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeWed Oct 07, 2009 12:10 pm

Shkrijeni Talentin tuaj

Razz

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes Poezi te ndryshme Dashurie? 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 2:42 am

Une love ty ti love mu made in burre e gru Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 2:50 am

Mijra vjet do te duken nje qast
Miliona qaste do te duken nje vit
Ne pleqerin e buzeqeshur pran do me kesh
kuptoje.Duke humbur ty
E humba dhe veteveten
Dhe tani spo gjej dot
As njërën as tjetrën.


Nëse je i vetmuar,
nëse je në mendime,
pyete zemrën tënde!
A e don zemrën time?
E kam një dëshirë,
është shumë e thjesht,
të isha afër teje,
tjetër s'kisha desht!Dua ti marr duart tua ,ti shterngoj nen krahrorin tim,
Te puth me gjith zjarrin qe kam te them se je shpirti im
Nje zemer kam edhe ate per gjithmon ta fal..


Thone qe sa here qe dikush
mendon per ate qe dashuron
i shtohet nje yll qiellit
sonte hidh syte drejt qiellit e mundohu te humbasesh
ne pafundesine e dashurise time!
Me mungon buza jote ne kete nate te qete,
dora jote e bute te me ledhatoje lehte,
syte e tu te embel te me falin një shikim
e i gjithe trupi yt, te ngroh trupin tim
Ty vetem ty, dua te te kem prane
Prano nje puthje me plot deshir,
si pershendetje për naten e mir.
me shpres ne ender do te pres,
se deri neser mund te vdes
vetem si kujtim puthja le te mbes


U tret nje yll ne qiellin e kristalte
e ra diku larrg,ashtu i flakeruar
Oh!Po ta merrte mallin tim te zjarrte
jastekun tend do kish perveluarKur te ze lemza, kujto emrin tim
Vertet s'esht magji por vret vetmin.
Kot mos pi uje se zemra s'te leshon.
Keshtu bej dhe une kur ti me mungon


pse je kaq i zgjuar
sa shume malli me mundom
pse je aq i mire
dhe mua me kupton
dhe eshte e padrejte qe
qe zemren tende ta lendoj.
eshte e padrejte kete gje te shkaktoj
dhe dhimbje une ty te te krijojNe zemren time do te jesh
dhe bashke me mua do te tretesh
Mos kujto se jane mashtrime
Po jane fjalet e zemres time.60 sekonda ne minute mendoj per ty!
60 minuta ne ore jam me ty!
7 ditet e javes me merr malli per ty!
365 ditet e vitit, te dua vetem ty!

Nuk mbaj mend sa here te kam lenduar
Nuk mbaj mend sa here jam xhelozuar
se kuptoja as vete ca kerkoja nga ty


Prej teje smundem me u nda
..kisha vdek ty mos me t'pa.
.dije qe si hapi syt
..po sme thirri zani ytNese per mua zemra te digjet
,nese nga un mendja s'te hiqet
ateher afrohu e me prit pak mue
do te vij ngadal e te them ''TE DUA''

Kur ecen rruges,mos mendo se je vetem
sepse zemra ime te shoqeron kudo qe te shkosh
une jetoj sepse je ti,fle vetem per te te enderruar
te dashuroj engjelli im


Mos u ndal se fluturuari ti zog i shpirtit tim
me ben te lumtur kur me vie nga qielli si shpetim
fluturo ,fluturo mos e ndal fluturimin,
eja ne gjoksun tim bjer e ndjej gezimin.

Nje dite kur te zgjohesh, mos i laj syte me lot....
Kur dikush do te thote qe une, nuk jam me ne kete bote.....
Mos pyet se si vdiqa, por pyet si jetova......
Si me kaluan ditet e fundit, qe pa ty i jetova....
Dielli Leshon Rreze, Hena Leshon Drite,
Te Dua Me Gjithe Zemer, Te Dua Me Gjithe Shpirt,
Syte Leshojn Lote Goja Leshon Fjale,
Ty Te Dashuroj Sa Te Jem Gjalle....Akull Do Te Behem Buzet Do Ti Ngri,
Po Me Tradhetove Kurre S'do Ti Shkri
Aty Do Te Mbetem Ne Buzet E Tua,
Edhe Pse Akull Une Prape Do Te Duate duket vetja yll po e ke gabim
jane yjet ata qe dua te te
ngjane ty,se
ata ndricojne dhe skan shpirt
kurse ti ndricon dhe je si shpirt
Njesoj si dielli me shkelqimin e tij dhe nxehtesi ngroh kohen,
edhe ti si ai diell, me shkelqimin tend dhe nxehtesine tende,
ndez planetin tim te quajtur "zemer".

Qe kur buzet e mia, preken te tuat, kuptova vertet se cfare eshte embelsia e nje puthje


Me Jep Nje Puthje Ta Kthej Ne Dashuri,
Me Jep Nje Lot Ta Mbaj Ne Perjetesi,
Me Jep Trupin Tend Si Perendi,
Me Jep Nje Enderr Ta Mbaj Ne Gji,
Me Jep Syrin E Bukur Ta Kthej Ne Smerald,
Me Jep Pak Nga Te Gjitha Vetem Pak..........Do vdes me zemer te thyer....
se ti me vrave me gjenjeshtra...
Edhe pse jam e zhgenjyer....
Nuk pendohem qe te desha....Nese je enderr, nuk dua te zgjohem.....
Nese je lot, piko ngadale....
Nese je zemra ime, te lutem me qendro prane.....
Jetoj dhe vuaj, ne nje qytet te huaj....
Pa ty un po vdes, po ne boten tjeter un ty do te pres.....
Dhe si perfundim, vetem nje fjale mbaje si kujtim...."Te dua


Fli O Shpirt Fli Se Dielli Perendoj,
Mbylli Syte O Yll Se Prape Do Te Agoj,
Mendon Zemra Ime Per Ditet Qe Do Te Vine,
Se Me Shume Se Sot Se Kam Ndjere Vetmine........
Sa yje ka nata, s'mund ti numerosh
Sa te dua une s'mund ta besosh
Kete qe po te shkruaj une, mos ja thuaj askujt
Sepse zemra ime eshte e jotja, dhe jo e gjithkujt (Te Dua!)Te Te Them Je Yll ,jo Se Larg Me Qendron.
Te Te Them Je Molle, Jo Se Dikush Te Kafshon.
Te Te Them Je Lule, Kam Frik Se Te Kepusin.
Te Te Them Je Drite, Jo Se Shuhesh Shpejt.
Te Te Them Je Flutur Iken Nga Une
Te Te Them Je Bota Ime, Se Di A Me Degjon.
Te Te Them Te Dua Ndoshta Me Kupton
Kete nate vodha nje yll, asnje se di
Dhe dua te ta jap ty
Hena ne hapesiren e saj te drites, me pa dhe me buzeqeshi
Mbase e kuptoi edhe ajo qe e bera per dashuri......
Mi manchi..........
Dua qe buzet e tua te me puthin mua
Dua qe krahet e tua te me shtrengojn mua
Te me ngrohin e te me mbajne ne gji
Dhe ky person dua te jesh tiDo te vdes me zemer te thyer
Se ti me vrave me genjeshtra
Edhe pse jam e zhgenjyer
Nuk pendohem qe te desha


ti je si nje lule
por me dy ndryshime
lulja rritet ne kopesht
kurse ti ne zemren timeSa here vie nata, ti vjen me ledhaton
Me ngjan sikur jam ne enderr, dhe dikush me zgjon
Po kur syt i hap, e shoh qe ti je larg
Krahet i zgjas, dua hijen tende te kap
Ne Mes Tokes Dhe Qiellit
Ne Mes Detit Dhe Diellit
Ne Mes Ajrit Plot Freski
Do Te Kerkoja Dashuri
Ne Mes Dashurise Dhe Meje

Sdua Tjeter Pervec Teje
Nsq do te jetosh 100 vjet
Une dua te jetoj nje dite me pak
Keshtu qe kurre nuk do te jetoj pa ty

Kurr mos e jep zemren, per asnje cmim
Vetem nese dikush ta jep ne nderrim
Nese dikush te do, duaje edhe ti me te vertet
Por mos e tradheto, se e lendon perjet


Jeten se kam pa kuptim
Dhe pse te desha s'ish gabim
Ste humba une, me humbe ti
Per mua ish vec nje mesim.Te Mendoj Cdo Cast,
Cdo Mengjes E Mbremje,
Te Kam Ne Shpirt,
Ne Zemer E Mendje,
Te Kam Ne Enderra E Fantazira,
Te Kam Ne Ndjenjat Me Te Veshtira,
Te Kam Ne Shkronja Neper Sirtare,
Te Kam Kudo Por Ste Kam Prane...Nese endrra do jete e vetmja menyre per te qene me ty
Atehere nuk doja te zgjohesha kurre.
Prit i dashur, mos fli gjume
Se dua te them Te dua shume
Naten e mire, dhe gjume te embel
Me jep nje puthje, me shih ne enderr.

S'me Duhen Syte Kur Ty Ste Shikoj,
S'me Duhen Buzet Kur Nje Te Puthur S'ta Dhuroj,
S'me Duhen Krahet Kur Ty S'te Perqafoj,
Por Mos Harro Shpirti Im Qe Une Te Dashuroj........Embel te shikoj, dhe dicka mendoj
Dashuri te sinqerte prej teje kerkoj
Behu guximtar, thuaj te verteten
Plotesoma deshiren, mos ma shkaterro jeten.Pa Ty Jeta Ime Nuk Ka Kuptim
Pa Ty Eshte I Varfer Ky Shpirti Im
Pa Ty Enderrat E Mia Jane Te Shkreta
Se Ti Je Per Mua Dashuria Dhe JetaDua te behem lot, te shetis neper fytren tende
Te vij deri te buzet e tua, dhe te them fjalen Te dua!


Te Puth Buzen Qe Te Flesh Embel,
Te Puth Syrin Qe Te Me Shohesh Ne Enderr,
Te Puth Faqen Qe Te Ndiehesh Mire,
Dhe Me 1000 Te Puthura Te Them Naten E Mire

Te Dua Se Kur U Pame Gjithcka Ndaloi
Te Dua Se Kur U Dashuruam Bota Ndaloi
Te Dua Sepse Je Gjithesia
Dhe Te Ty Shpirt Fshihen Enderrat E Mia


Ne gjume kur rashe
ne enderr te pashe
ne kembe u ngrita
emrin tend e bertita.
megjithe se je shume larg
une prap shume afer te kam.
ndoshta sje me fizik,
por me imazhin tend je pa frikTe dua ma thot zemra,
te me duash nuk te detyroj,
Por me duaj,
Nese e meritoj...


Ti dua your eyes,
sepse janë very nice,
shpirt look at me,
because I can't live pa ty.
Eja please to me,
sepse i can't forget ty..Nqs e mban kete sms do te thote se me mendon...
Nqs e fshin me dashuron...
Nqs pergjigjesh do te puthesh me mua...
Nqs s'pergjigjesh s'jeton dot pa mua...Dhe une qe s'besoja ne asnje perendi
Dhe engjejt kot me dukeshin ne kete bote
Se di se si lutem sa here te puth ty
"Mos e ler te me ike o Zot"


Nese sta them dot
sesa te dashuroj
fajin e ka natyra
qe si dha zemres goje...


rashe e trishtuar dhe kete mbremje
u vjeterua dhe nji dite pa ty
copera te thyere endrre
me gerricin pa rreshtur ne sy.....
hapi syte e mos i mbyll
une jam hene ti je yll
kur ti qesh une jam lot
ste nderroj me asgje ne bote
Ti per mua je si nje poeme ne doreshkrim,
je pjesa me e embel e shpirtit tim,
je ai engjell qe me dhe ate buzeqeshje te embel e plot ves,
qe sdo e harroj gjersa t'vdesPer ty mendoj nate e dite
,te dua me zemer te dua me shpirt
,kur mendoj per ty te gjitha i harroj
dhe me lot ne sy ty te kujtoj
Çdo lule qe eshte mbi dhe
nuk eshte pa arome
por lulja me e bukur
eshte dashuria jone.........."Loti im dua te pikoj ne syrin tend dua te pikoj ne faqen tende dua te jetoj ne zemren tende dua te mbes pergjithmone ne shpirtin tendNje keshille: ke kujdes.
Nje kerkese: mos ndrysho.
Nje deshire: mos me harro.
Nje genjeshter: nuk te dua.
Nje te vertete: me mungon.
Trego tani ti çfar mendon?!
U tret nje yll ne qiellin e kristalte
ra diku larg ashtu i flakeruar
ah po ta merrte mallin tim te zjarrte
jastekun tend do ta kishte perveluar....Sot malli me ka marre
prandaj prane ty te dua
kam frike se neser do te harroj
afshin e buzeve te tua.....
Me mori malli te shoh sy te bukur
dhe prapitur u gjenda ne rruge....
Kerkova, te tille pashe shume....
por spashe ato qe desha une...


Nese me tradhetove
ke tradhetuar veten
se tash ne vetmi
do e kalosh jeten

Sdi cte them tjeter
te qofte udha mbare
se kurre me me mua
Nuk ke per tu pare
Te dua te dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo te tregon

Mos i besoni djemve
qe te thirr oj zemer
por besoj ati
qe te thirr ne emerdo te ishe drite po te isha diell
do te ishe yll po te isha qiell
keto qe po them jan krahasime
se un jam njeri
dhe ti je zemra ime


Edh pse ne zemer me ke lenduar
I tepert me je dukur
me thuaj mos u trishto
vetem ik pa mu lutur

Nese zinxhiri qe na bashkonte
tani eshte keputur
me thuaj mos u trishto
vetem ik pa mu lutur.çdo Dite pa ty, është si një dite pa diell.
çdo mbrëmje pa ty, është si një nate pa yje.
çdo ore pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja.
çdo minut pa ty, është një minut si mos te isha në jetë.
çdo sekond pa ty, është si mos tmë rrah zemNese Heshtim Te Dy Bashke
Dhe Heshtja Jone Ka Dy Sy
Jane Syte E Zemres Sime
Qe Te Shohin Vetem Ty
Dhe Nese Sta Shpreh Dot
Sa Shume Te Dashuroj
Fajin E Ka Natyra
Qe Zemres Sime
Nuk I Dha Goje.I keputa gjethet e trendafilit Duke te thene te dua
I grisa fletet e librit Duke lexuar poezite e tua
E piva detin te tere Dhe token e laga me lot dashurie
I tunda gjethet e pemeve Duke vendosur trishtim e dhimbje
Cdo rruge e mbusha me vetmi e trishtim
Cdo njeriu I thosha Ja cdo te thote dashuri??!!!Te dua sepse je si diell qe shkelqen cdo mengjes:
te dua sepse je celesi i zemres time : te dua cdo muaj ,
cdo vit ,cdo dite, te dua sepse je si shpirtNese vetja te duket pa vlere e gjithcka te duket bardhe e zi,
degjome nje cast mua e gjithe bota nuk me vlen sa tiDua te le gjurme thelle ne shpirtin tend,
aty ku askush te mos shkele me.
Ne mijera nete pa gjume ne enderrimet e tua dua te jem une.
Dua te le gjurme ne zemren tende,
te te shtoj nje rrahje me shume,
aty te ngul rrenjet e dashurise,
aq sa mos ti shkul dot as edhe nje lume.
Dua te le gjurme ne cdo cast dhe sekond,
te me kesh kudo ne mendje,
te jesh me mua ne endrrat pa fund.
Dua te jem mbretereshe ne zemren tende.


Per ty te trokas kjo zemer,
per ty vec te ndjej dashuri,
te mos kem nder mend tjeter emer,
dite e nate te rroj vec me ty.
Kuroren e arte dhe skeptrin per ty i nderroj me deshire,
te grindet kurora me diellin, per mua shkelqen ti me mire.


merri syte e mija dhe veshtro
merre zemren time dhe degjo
puthi buzet e mija dhe kujto
te dua perjete kete mos e harro.......
U tret nje yll ne qiellin e kristalte
Ra diku larg ashtu i flakeruar
Oh!Po ta merrte mallin tim te zjarrte
Jastekun tend do ta kish perveluar
Dashurin zoti na dhuroje
na tha se nuk eshte loje
:::::::::::::::::::::::::::
Dua ta takoj nenen tende
qe ti puth doren me zemer,
qe te lindi ty zemer.
::::::::::::::::::::::::
Dua te ndaj syt ne medyshje
te shikosh ate qe shoh une


nese nje dit do te behem hi
dije e dashur se jam djegur per ty
une ste kerkoj te me duash shume
por te pakten cerekun sa te dua uneNuk e di nese engjejt egzistojne vertet a jo,,,
por di qe nje engjell ne keto momente
po lexon mesazhin tim
Nqs nje thenia ime TE DUA SHUME te ben te ndihesh mire atehere do te berrtas tek malet e goja e saj nuk do te perfundoje deri sa te zere vend ne zemren tende


Sësht me rëndesi ku je ti tani e ku une, sësht me rëndesi as largesia që na ndan ne. Me rëndesi është SE TI JE KËTU KU DO JESH GJITHMON NE ZEMREN TIME.


Linda per vete
Jetova per ty
Plagosa shpirtin
te sherova ty
Harrova veten
Te kujtova ty
Linda per vete
dhe do vdes per ty
Nese kete nate gjume sdo kesh,
atehere per mua mendo
dhe une do jem aty prane teje,
zgjat krahet dhe me perqafo,
me puthje do te te mbuloj
deri sa mengjesi te agoj

per mua je gjithcka ne ket jete,
pikove si ylli nga qielli i qete , kurre
skam per te haruar pasi ma more zemren
pa e kerkuar
Çdo nate parashikimi im
endet shumë larg,
tek një vend qe unë
nuk mund te udhetoj.
Dhe atje unë shoqerohem
me idetë e tua,
duke te dashur ty
dhe duke te enderruarDasuria,dashuron ate dashuri qe di te dashuroje,dashurine e dashuruar. Ne me do sa te dua,do te te dua sa me do,ne me do ashtu sic thua,po te them mos me harro.

Me fjalen Te dua do mbush zemren tende
Me puthjet e emble do mbush shpirtin tend
Me buzet e tua do bej çudi
Atje ku une ndjej shume dashuri"Të duaQielli esht xheloz dhe qan vetem shi
Se une kam nje vajz te bukur si ti
Dielli merzitet kur qiellin e mbulojn reht
Une gezohem se te dua per jet
Te dua


Kur jam me ty jemi 3
Une,ti dhe dashuria
Kur jam pa ty prap jemi 3
Une,ti dhe vetmia......
Te dua shume
Po te isha yll,ti do te ishe qielli im
Po te isha engjell ti do ishe zoti im
Po te isha trendafil ti do ishe toka ime
Mire po une jam njeri
Dhe ti je jeta imeSikur dielli dhe drita te humbisnin ne erresir
Ne pasqyren e shpirtit tend do shihesha me mire

ne enderr te pash mbeta i hutua
bukuria jote vetem ishte shtuar
mund te bredhesh boten per dashuri
por si dashurin time yllo ty sta jep njeri


boten e bera zarf
qiellin e bera leter
qe ti te jesh e imja
dhe e askujt tjeter
preva doron se po shkruaj
dije mo yll se un pe rty vuajNe asnje kohe e asnje vend,
s'rron dot ky shpirt pa ata sy;
cdo gje ne bote ka emrin tend,
se bota ime eshte me tyShkronjat fillojne me ABC
Numrat fillojne me 123
Notat fillojne me DO RE MI
Dashuria fillon me MUA edhe me TY!!!
Jeta pa ty si djelli pa drite, edhe pse ske durim te lutem me prit,
Jeta pa ty, si oqeani pa uje, kur vuan ti edhe une me ty vuaj,
Jeta paty si sahara pa zalle, kur te bashkohem me ty atehere do t'jam gjalle
Te jap zemren time qe ti
te jetosh
te jap zerin tim qe ti te kendosh
do te jap gjithcka qe ti te me DASHUROSH


si cigarja qe kafshoj
si tymi qe thith
ashtu shpresoj ne zemer
qe te te keme ty serishtDo behem timon te me shtrengojne duart e tua
Do behem fllad pranvere te ledhatoj floket e tua
Do behem uj burimi te te laj syt e zeze
Do behem filxhan kafeje te te puth cdo men


me vjen te vras, te mallkoj, te gervish, te kafshoj
se te kam e s'te puth dot
se te shoh e s'te prek dot
se te flas e s'ta them dot
se sa te dua o shpirt, o zotnese kam pak fryme, thithe ti o shpirt
nese kam nje lot, fshije ti o engjell
nese kam nje jete, jetoje ti per mua
c'do gje qe ke ne zemer, thuaj te dua
Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy
nuk te shoh me zemer te dua,po te pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton ne zemer e
mbaj!
Pa ty hena nuk ka drit,pa ty djelli nuk rreze,pa ty jeta ime nuk
ka kuptim se ty te dua veq ty shpirti imNje dite, hena me tha: Nese, ai te ben te
vuash, lere! Nuk i meriton lotet e tu! Dhe une iu pergjigja: "Ti do mundeshe dot ta lije qiellin
tend te dashur"?
--------------------------
Nata i mori dites diellin
Dita pa drite u erresua
Kjo ishte shenja prej diellit
Per dashurine qe u shua...

---------------------------------------
do doja te isha lot te lindja ne syte e tu
te udhetoja ne faqen tende dhe te perfundoja ne buzet e tu

------------------------------------

Me mijera vjet me mijera shekuj
ne zemren time ke per te fjetur
do te kesh dhe femije
por per mua gjithmone
do te mbetesh e njejta dashuri

--------------------------

Te them se sa te dua
Sta them dot me fjale
Po te hapesh zemren time
Atehere ke per te pare
Se kam nje goj
Se kam dy sy
Se kam nje zemer
Te lidhur me ty

Ne gjume bie
Ne enderr te shikoj
Vec per ty mendoj
"o zot sa shume te dashuroj"

-------------------------------------
SOT ESHTE DIT E DIELE
ASKUSH NUK PUNON
VETEM ZEMRA IME
PER TY DJAL MENDON

-----------------------------
Te dua ne mengjes;
te dua naten vone;
te dua se je si yll;
TE DUA pergjithmone!
---------------------------------
Je per mua nje enderr pa mbarim, nje dite
plot diell, nje qiell me yje, nje buzeqeshje e kendshme, nje puthje shkarazi....te dua

----------------------------------------

Nqs do te jetosh 100 vjet dua te jetoj nje
dite me pak....keshtu nuk do te jetoj kurre pa ty!

-------------------------

Nuk e kisha vene asnjhere re se mjalti ishte
kaq i hidhur,
mbase eshte efekti i puthjeve te tua kaq te embla!

Ta fali si kujtim 100% shpirtin tim. Nese shpirti ste mjafton ta
fali syrin qe per ty loton. Me lot ne faqe me lot ne sy , me zemer te helmuar,mendoj vetem per
ty.
------------------------
Un qe qaj
Jam ajo qe te dua
Nese ke mbyllur zemren
Hapi syt e tua.

-----------------------------------------------------------
Edhe kenga e bilbilit pa ty me duket vaj! Edhe nese
gezohem pa ty me duhet te qaj! Edhe pse ike nga jeta s`te ndaj!Kujtimet me ty ne zemer i mbaj!
______________________
Dy zemra jemi nje shpirt e
kemi,me mir te vdes se pa ty te mbes,bilbili ne deg sa bukur kendon ja puthesha buzet atij qe
kete e lexon!!
Nqs nje dite sdo te dilte dielli, por do te dilje ti, te siguroj se e
gjithe bota do te bjere ne dashuri.
----------------------
Te lutem shko pa lot ne sy,te lutem shko se sjam per ty,te
lutem shko koken mos e kthe,mos me shiko me se ti vet me le,dashuria jon u shua si dielli ne
perendim,te lutem shko se me ska kthimI lutem djellit keto lule te mos ti thaj,i lutem perendeis neve
dyve te mos na ndaj.Te duaa te duaaa deri sa te vdes por ti sa me don pergjigjejen e pres!!

--------------------

Te dua me zemer jo per interes,
pa puthjen tende i vetem po vdes

---------------------------

Ne me do
do te dua,
dhe ne me do
ashtu si thua,
do te them
mos me harro MUAAAAAAAA.

-----------------
Ndjej perseri aromen tende, ndjej akoma duart e tua tek vetja, degjoj akoma pershperimat e tua. C'jete do te ishte kjo imja , pa ty?!

------------------------

Nje mije te puthura
Dy pika lot
Kjo eshte rinia
Qe ne gezojm sot.
----------------------
Ti je sensualiteti, je pasioni, je ai zjarr qe djeg shpirtin tim!

---------------
Ajo buzeqeshje e mrekullueshme, ai shikim tundues, ajo inteligjence e mbinatyrshme, ajo menyre per ti bere gjerat aq sexy! Ehhhh boll fola per veten...!!!

-----------------
Kur te te prek per here te pare, do ta bej me buze!
----------
do te dua per jet edhe pse mua s'me perket.


Yll me fal qe po te zgjoj me kete sms,
desha vetem te isha i sigurte qe jam ne enderrat e tua,
sepse nuk me pelqen qe te me harrosh
Enderra te bukura....gjume te embelNaten tek flije te cova nje engjell te te ruante por engjelli mu kthye mbrapsht dhe me tha qe engjijt nuk ruajne engjej naten e mir e vogla ime.
Me fal qe te dashuroj
Eshte ndjenje qe se ndaloj
Nuk jam une qe te dua
Por eshte zemra qe nuk pyet per mua

E kam mare zemren tende
E rrembeva me te vertete
Do ta fsheh ne shpirtin tim
Qe te mbetet aty per jete

Te dua me gjithe shpirt

Do te te pres edhe kete nate, mos harro, i njejti vend e njejta enderrLexo këtë mesazhë që del nga shpirti im,
e në me do ruaje si kujtim.
Grise nëse s'më do, bëje cop e therime,
po ta dish bashkë më të ke thyer zemrën timeJeta të jep rast qe dikush qe te don te bën te lumtur,
këtë rast e kemi ne dy,
atëherë mos më injoro sepse TË DUA,
më lejo të të afrohem dhe
do të ndijsh edhe ti kët për mua...!!!
Do te ishe drite po te isha diell
do te ishe yll po te isha qiell
keto qe po them jan krahasime
se un jam njeri
dhe ti je zemra ime.Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas

Nese per boten nuk je askushi, ta dish se per mua je gjithe bota...Kur te flesh mendo se sa te dua. Mos bjer ne mes te shtratit, me lere pak vend edhe mua. Do vij ne mesnate te te perqafoj, te te puth lehte qe mos te te zgjoj.....
__________________Qe te kepusesh nje trendafil, duhet te shpohesh nga nje gjemb. Po kush eshte ai qe nuk duron dhimbjen e gjembit para aromes se trendafilit .......?!

Te dua çmendurisht apo njerezisht?...vendosa te te dua perjetesisht, duke te dashur njekohesisht, çmendurisht dhe njerezishtJam ne shpirtin tend e lumtur e qeshur! Jam ne trupin tend e humbur e zhveshur! Jam zjarr i padukshem nga hiri i mshefur! Ne aromen tende e papirë e dehur! Jam si jorgan enderrash qe ty te mbulon jam dora qe dridlet kur ty ledhaton! Jam nata pa gjum - mbushur ledhatime jam puthja qe digjet tek ti fryma ime!! Jam fjala e dhënë besa amaneti !! Jam pa zemrën time-se tek ti me mbeti ! ! ! !
I thashe dores te mos prekte,por ajo vec ty te ndiente,i thashe syrit te mos shikonte por ai vec per ty lotonte.i thashe zemres te harronte...por ajo vetem ty te dashuronte...
Edhe 1000 vjet me vone ,kur pluhuri i harreses do te na kete mbuluar,ti do mbetesh nje nder engjejt e mi te preferuar.E di pse? ...Se te kam shume shume xhan
Midis endres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim,
Sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderuar!STOP!!!
Je e arrestuar per rrembimin e zemres e ketij djali.
Per ket je e denuar me 1000 te puthura dhe 1000 perqafime.
Dhe burgim te perjetshem ne zemren time....

Me kane ngecur gishtat ne porten e zemres tende . Happeeee!!!!

Kur te zgjohesh ti rreze drite do te lindi dielli!
Kur te flesh ti yll e bukur ka dal dhe hena
e bashke me te do jem dhe une te shoh
per her te fundit nje engjell qe po lexon kte sms
Gjumin e embel


Dielli ka rreze
Deti ka dallge
Dua te te puth
Por ti je shum larg!!!Kur te dashurohesh ulu dhe mendo thuaj vetvetes ruaju mos gabo,
fjala dashuri sa lehte shqipetohet, Dashuria e vertete shum rende mund t’fitohet
Te jap zemren time qe ti
te jetosh
te jap zerin tim qe ti te kendosh
do te jap gjithcka qe ti te me DASHUROSH
Nese kam pak fryme, thithe ti o shpirt
Nese kam nje lot, fshije ti o engjell
Nese kam nje jete, jetoje ti per mua
C'do gje qe ke ne zemer, thuaj te dua


Te them se sa te dua
Sta them dot me fjale
Po te hapesh zemren time
Atehere ke per te pare
Se kam nje goj
Se kam dy sy
Se kam nje zemer
Te lidhur me ty
Nqs do te jetosh 100 vjet dua te jetoj nje
dite me pak....keshtu nuk do te jetoj kurre pa ty!
Mos me pyet se pse te dua....sepse duhet te shpjegoj pse
jetojNe takimin tone te pare me fale nje shikim , pash qe ne syte e tu kishte shume shkelqim , syte e tu shkelqenin si kristal, mes kristalit ndodhej nje magnet, mes magnetit ndodhej nje sekret ishte zemra jote qe po me rrembente perjete.
Te mendosh per ty eshte e lehte, te vuash per ty nuk eshte e drejt, te qash per ty eshte mekat, te rrish prane teje eshte fat


Nese te kane thene qe kur linde ti binte shi,te kane genjyer. Qielli qante se engjelli me i bukur po zbriste ne tokeGjer sa toka rrutullohet rreth diellit,
gjer sa uji ne natyre te buroje,
Gjeri sa te me shuhet jeta,
zemra ime ty do te dashurojeKur te pyet dikush a don ndokend,
mendo ne mua dhe thuaj askend!!!


Dashuri, dashuria, semundje nga lashtesia,
Çdo semundje dergon nje njeri ne shtrat,
Por dashuria 2, o zot ç’mekat !!!
Disa njerez kane lindur per te enderrruar e te tjere per te qene te enderruar,un kam lindur per te enderruar e ti per te qene endrra ime e preferuar..........
Kerkohen syte e bukur te universit,konkurenca eshte me miliona,momentalisht konkurimi nderpritet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Se syte me te bukur lezojne mesazhin!!!!
Pranoj mbi kryq te kryqezohem, nese ky kryq do ishe ti
me mire ne gozhde e prane teje, sesa larg teje e ne liriYje te nates kujdesuni per personin qe lexon kete sms
sepse atij i kam dhuruar zemren time,
jeten time, emocionet e mia, friken time....
naten figure....te dua!

Unazën e tjetrit

Te lutem mos shko, se shume te dua.
A se don jeten, ti bashk me mua?
Te lutem qendro, prane zemres time.
Pa ty s'ka kuptim me jeta ime.
Unazen e tjetrit nje dite ne gisht do mbaj.
Sa her do e shikoj, me lot do qaj.
Mos shko te lutem vetem mos me lej.
Se do te kerkoj, dhe me s'do te gjej.
Tjetrin do mbaj ne krah e ty thell ne zemer.
Sa shume mekate, qe s'ju ve dot emer.
Mekati me i madh ne mua do mbetesh ti.
Si mund ta kaloj jeten me keta marrezi?
Tjetri do me ket afer do me perqafoj.
Une do mbyll syte qe ty te kujtoj.
Rruges e shoqeruar do dal me atë.
Syte do me verbohen, s'do te shoh agjë.
Kudo qe do te shkoj, fityren tende do shikoj.
Ai do me flas mua, une emrin tend Shqiptoj.
Sa e hidhur me duket tani kjo bote.
Si mund te jetoj me sy mbyt ne lote.

Uragan i zemrës time

Me ndjek nga pas si hije por s'te shoh.
Si dielli me rreze ti zemren me ngroh.
Me fjale zemre,shpirtin ti ma gezon.
Pastaj vjen si fortuna dhe gjithcka rrezon.
Ne çaste urtesie fjale shpirti me tregon.
Je si gur i ç'muar qe ne drit te verbon.
Pastaj s'di çfar te ftoh ty perseri.
Vjen si uragan sjell ere dhe stuhi.

Nuk e di çfar natyren tende e ndryshon.
Njiher je ylli me i bukur qe lart n'driçon.
Pastaj vjen dal-nga-dal ndjenjat mi ngacmon.
Flet fjale te forta si vullkan shpirtin me pervelon.
Se di perse ti ndryshon nga dielli ne shi?
Pse ti ditet e ngrohta mi kthen ne stuhi?
Nuk e di pse ti si koha shpesh ndryshon?
Je uragan ne zemren time qe gjithçka copton.

Lutem ne vetvete ngrej koken lart.
o Zot me ndihmo ti kuptoj gjerat me qart.
Perse zemra e tij esht njiher dimer pastaj ver?
Pse nuk mund te mbaj nji koh te njejten pranver?
Nganjiher e nevrikosur veten e mallkoj.
A jam une arsyja qe ty ndjenjat ti ndryshoj?
Nuk e perballoj dot gjith ket fortun dhe stuhi.
O Zot te lutem kthema diellin e zemrës përsëri

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 34
Location : italy

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 2:57 am

Aty Ndodhem Une kur rreh zemra jote
me ke bere per vete o ylli i kesaj bote
Sa here qe marr fryme ty te kujtoj
Vec Zoti e di se sa shume te dashuroj
Kur rreh zemra jote aty gjej ngrohtesi
O ylli i kesaj bote per mua je vec ti
Razz

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes Poezi te ndryshme Dashurie? 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 34
Location : italy

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeMon Oct 12, 2009 4:59 am

Kur Ti Je Larg Meje Une Rri Dhe Mendoj
Dicka me Nxit Per Ty Por Nuk e Kuptoj
Te Dashuroj Me Shpirt Te Dashuroj Une Ty
S'di se c'ndjej Per Ty Kur Ste Shoh Ne Sy
Nje Shikim Qe Ma Dhe-Dhe Une Te Mirkprita
Te Lutem Kthehu-Kthehu Se Une U Merzita Smile

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes Poezi te ndryshme Dashurie? 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
BambolinaNumri i postimeve : 5
Pikè : 7
Reputacioni juaj : 0
Join date : 12/10/2009

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeTue Oct 13, 2009 6:42 am

Kto jane poezi te krijuara na une .
Ve doren tek zemra
tik taket e saj degjoj
por vetem gjysma e saj ndjej te me tingelloj njesoj.
O zot thashe ku e kam gjysmen tjeter une???
Ah... u kujtova e thashe:
Ia dhashe atij qe dua me shume


Nese ne jeten tende
isha nje aventure me teper
te pakten kujtimi yt a jam??
Te lutem me thuaj dicka te fundit
ne listen tende cfar numri kam???


Une e pranova ankthin e jetes
tek sillesha me kot
ah po ti nuk e kupton
sa djallezor ka ne kte bote
dhe vjen nje cast i eger qe realitetin shkund
do jet vone i dashur kur ti te behesh si une.

Si guxove zemren te ma marresh
si guxove ti kaq shume
por borxhi me borxh lahet
se zemren tende e kam une.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
endriNumri i postimeve : 1
Pikè : 2
Reputacioni juaj : 1
Join date : 11/10/2009

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeTue Oct 13, 2009 1:41 pm

sulle ali di un angelo biondo ti mando un bacio grande come il mondo e se non sai da dove ti viene la risposta e semplice [b]da un cuore che ti vuole tanto bene
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 34
Location : italy

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeTue Oct 13, 2009 2:11 pm

Ne Nje nate me shi te prita une ty
Te mblidhnim kanace bashke ne te dy
te prita derisa doli hena
por e kuptova qe s'te linte Nena Very Happy

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes Poezi te ndryshme Dashurie? 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeWed Oct 14, 2009 1:52 am

Network ka kohe qe eshte kjo...Very Happy:D:D
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 34
Location : italy

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeWed Oct 14, 2009 2:12 am

Ato kohe une e kam shkruar neper gazeta si ajo intervista dhe ajo Paloma Smile

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes Poezi te ndryshme Dashurie? 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
BambolinaNumri i postimeve : 5
Pikè : 7
Reputacioni juaj : 0
Join date : 12/10/2009

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeWed Oct 14, 2009 8:13 am

Te kam dashur me shume se cdo gje ne bote
te kam dashur e askush nuk do te doje me fort
te kam dashur por smund te te dua me
zemren po ma plak kjo dashuri memece pa ze.

]Emrin e kam Te dua: Mbiemrin Vetem ty[/url]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BambolinaNumri i postimeve : 5
Pikè : 7
Reputacioni juaj : 0
Join date : 12/10/2009

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeWed Oct 14, 2009 8:16 am

Cdo gje ndolli kaq shpejt
si me magji
u shkaterrua kac shpejt
ndoshta sic doje ti
Ti shkove ne rrugen tende
me qetesi
une ne rrugen time me boshllek ne gji
Quaje si te duash
si mund ta quash ti
dhe une sdi si ta quaj
mbase DOBESI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Network
Webmaster
Webmaster
Network

Numri i postimeve : 174
Pikè : 228
Reputacioni juaj : 4
Join date : 10/09/2009
Age : 34
Location : italy

Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitimeThu Oct 15, 2009 5:15 am

Ah kjo pjese e syrit tend
si coper qielli me stuhi
kush i pa e nuk u cmend
kush nuk ra ne dashuri

_________________
Perfundimi i rendesishem eshte njohja e vetvetes Poezi te ndryshme Dashurie? 9js2jws9lu0d8y5uv2ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.riniashqipetare.net
Sponsored content
Poezi te ndryshme Dashurie? Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi te ndryshme Dashurie?   Poezi te ndryshme Dashurie? Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Poezi te ndryshme Dashurie?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universal & Network :: Koha E Lire&Shoqeria :: Dashuria-
Kërce tek: