Universal & Network
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Embelsira online
 
ForumFaqa StartueseGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
candy
Admin
candy

Numri i postimeve : 108
Pikè : 170
Reputacioni juaj : 3
Join date : 01/10/2009
Age : 25
Location : Ku te me teket

POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE Empty
MesazhTitulli: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE Icon_minitimeThu Oct 22, 2009 3:03 am

Sot ke diten e martese e un fundin e jeteses, ndoshta do te jem e gjalle, por njeri me shpirt te vrare.
Sot ti je shume i lumtur dhe me fal qe te pengoj por kjo zemer nuk eshte gur dhe smundi me qe te duroj.
Me fal qe ne fund ste them urime, por sma lejon dot zemra ime dhe nese ka nje ZOT me dhimbjen time o zemer ty te DENOFTE...

Edhe pse jam e varfër ,
edhe unë kam ëndrra.
E ato ëndrra i vendosa pran këmbëve tua.
Kujdes, shkel but,
sepse do shkelesh mbi ëndrrat e mia.

Ishin ditet me te lumtura per ne dy,une isha e re e ti ishe i ri, por pa dashur ta pranoj me erdhi lajmi zi.

Dy zemra jemi,nje shpirt kemi,me mire te vdes,se pa ty te mbes...
se di cme ndodh kur jam me ty,kur me shikon me ata sy,kur me buzeqesh me ledhaton,koke e kembe ti me pushton.

Kerko ndihme te zoti qe te te shpetoje prej mallkimit tim.
Kerkoi falje perendise pse e vrave shpirtin tim por edhe ti nje dite do vuash por askush sdo te qendroje prane sepse do te vrase ajo zemer kur dikur ti e ke vrare.

Me mijera vjet
Me mijera shekuj
Ne zemren time
Ke per te fjetur
Do jesh martuar
E do kesh femij
Po per mua do mbetesh
e njejta DASHURI...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.horizonti.forumtion.net
 
POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universal & Network :: Koha E Lire&Shoqeria :: Dashuria-
Kërce tek: