Universal & Network
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Embelsira online
 
ForumFaqa StartueseGalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ketu po jap disa tekste kengesh te njohura ne tregun tone Shqiptar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Universal

Universal


Numri i postimeve : 166
Pikè : 299
Reputacioni juaj : 2
Join date : 10/09/2009
Age : 35
Location : Tirane

Ketu po jap disa tekste kengesh te njohura ne tregun tone Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Ketu po jap disa tekste kengesh te njohura ne tregun tone Shqiptar   Ketu po jap disa tekste kengesh te njohura ne tregun tone Shqiptar Icon_minitimeTue Nov 17, 2009 4:50 am

Cmendem - Elita 5:
verse 1
edhe sonte jetoj me plagen e vjeter/
ndoshta dhimbja do pushoj/
do't pushoj ne boten tjeter/
dikur do ta dua dike/
por asnjeher si dike dikur/
at qe zoti sma dha/
nga njerezit se kerkoj kure/
do te pres si heren e pare/
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare/
nese vdes heshtja do te flas/
kur shkoj dhe shikimet treten/
dhe ne tek ti mbeten/

Chorus2x)
e kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra/
dhe mundohem ti tregoj se cmendem/
ne kete bote te verber cmendem/
qe sjam dikush tjeter/

verse 2
do te pres si heren e pare/
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare/
nese vdes heshtja do te flas/
kur shkoj dhe shikimet treten/
dhe ne tek ti mbeten/

Chorus2x)
e kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra/
dhe mundohem ti tregoj se cmendem/
ne kete bote te verber cmendem/
qe sjam dikush tjeter/


Faji Yt-Labi:
Për ty ndoshta është kollaj, kur më thua se ske fajë
Sepse kët e ke adet, të kalosh një kohë të gjatë
E të ndahesh për një natë, kjo aspak stë vret

Më vjen keq por smuj me shty, kur e di si me ke thy
Hallall nuk ta boj ket jetë, e perbuze zemren tem
Tjeter kush po te pëlqen, tjetrin e ke gjet

Deri sa te jemi gjallë , emrin mos ma thirr
Qfar të zeza me ke ba, ti e di shum mir
Deri se te jemi gjallë, mos ti pafsha syt
Që nuk jemi si me parë, është veq faji yt !

Deri sa te jemi gjallë , emrin mos ma thirr
Qfar të zeza me ke ba, ti e di shum mir
Deri se te jemi gjallë, mos ti pafsha syt
Që nuk jemi si me parë, është veq faji yt !

Për ty ndoshta është kollaj, kur më thua se ske fajë
Sepse kët e ke adet, të kalosh një kohë të gjatë
E të ndahesh për një natë, kjo aspak stë vret

Më vjen keq por smuj me shty, kur e di si me ke thy
Hallall nuk ta boj ket jetë, e perbuze zemren tem
Tjeter kush po te pëlqen, tjetrin e ke gjet

Deri sa te jemi gjallë , emrin mos ma thirr
Qfar të zeza me ke ba, ti e di shum mir
Deri se te jemi gjallë, mos ti pafsha syt
Që nuk jemi si me parë, është veq faji yt !

Deri sa te jemi gjallë , emrin mos ma thirr
Qfar të zeza me ke ba, ti e di shum mir
Deri se te jemi gjallë, mos ti pafsha syt
Që nuk jemi si me parë, është veq faji yt !

Mandarine - Bleona Qerreti:

[Hekurani]
Me ke hyp mbi shpin mandarin
Me ke hyp mbi shpin mandarin
Me ke hyp mbi shpin mandarin mandarin

[Bleona]
Çdo dit dua lule mbi tavolin
Dua shampanj kur jam në pishin
Sandalet i dua swarowski e orën platin

[Gentz]
yeah, check it out

[Hekurani]
Më ke hyp mbi shpinë mandarin moj mandarin
Më zë t'ëmbel po këndon si kanarin
Mbledhu mend o një here mori dredhza me sheqer
Se ta silli e t'përzi si mikser

[Bleona]
Jam lady me klas
Un dy herë nuk flas
Por jam e rrezikshme si antraks
Kur zgjohem ne mengjes
Në shtrat dua frape
S'më intereson nëse ti fle

[Hekurani]
Më ke hyp mbi shpinë mandarin moj mandarin
Me zë t'ëmbel po këndon si kanarinë
Mbledhu mend o një herë mori dredhza me sheqer
Se ta silli e t'përzi si mikser

[Bleona]
Qenin s'ma ke larë
U bëra vonë për plazh
Dhe koha s'po më del as per masazh
You know i love bling-bling
Telefonin me roaming
Bulgari perfume, makinën pink

[Gentz]
Lyp tiger n'oborr
E low rider pink
Çdo dit në shoping unaza bling-bling
Fancy things sweet tesha ni milion
N'darka porosit last dom perignon
Sheraton jahtin ton n'pushime kur shkon
Me ta prish pak si kobra helmon
Hej cherry une nuk jom dumb
Skom pare me gjujt si Donald Trump
Hej cherry mos um merr për fool
Masi osht fillimi po sillna shum cool
Mos meno qe skom brina mandarin
Je shku shum larg e m'ke hyp mbi shpine, come on

[Hekurani]
Më ke hyp mbi shpinë mandarin moj mandarin
Me ze t'ëmbël po këndon si kanarinë

[Bleona]
Mblidhu mend djali mirë
Po te lash e ke veshtirë
Dhe për fjalët që po flet mendo më mirë

[Hekurani]
Më ke hyp mbi shpinë mandarin moj mandarin
Më zë t'ëmbel po këndon si kanarin
Mbledhu mend o një here mori dredhza me sheqer
Se ta silli e t'përzi si mikser

[Bleona]
Wait a minute,ti mua m'përzinë si mikser a?
Heh zemra, per ty un jam oksigjeni,jam dielli,jam toka,jam qielli,
Ti vdes per mu, vet e ke pranu
Diamantin të thash e du tre karatsh
Ah, dhe mos harro koleksionin Dolce & Gabanna 2007

[Gentz] hajt se t'kallxoj ma von unë

[Hekurani]
Më ke hyp mbi shpinë mandarin moj mandarin
Me zë t'ëmbel po këndon si kanarinë

[Bleona]
Mblidhu mend djali mirë
Po te lash e ke veshtirë
Dhe për fjalët që po flet mendo më mirë
Ajajajajaja

[Hekurani]
Mandarin, mandarin, mandarin

Arta Bajrami -I Njejti Ke Mbet:

Disa here jemi nda
por asnjeher skam mujt pa te pa
100 her me ke fy
por e pranoj
se gjithmon tek ti jam kthy
te jam kthyer une dikur
por me sdo te kthehem kurr
me ke lan qdo nate me vujt
se pse i beson qdo kujt
te jam kthyer me nje shpres
se me ndryshe do te jesh
por nje gje eshte e vertet
i njejti ke me mbet
ka shume net e ka shume dit
qe me mungon thelle ne shpirt
e meriton por ste urrej
sepse keshtu shume ma mire
e din sa vlej
te jam kthyer une dikur
por me sdo te kthehem kurr
me ke lan qdo nate me vujt
sepse i beson qdo kujt
te jam kthyer me nje shpres s
se me ndryshe do te jesh
por nje gje eshte e vertet
i njejti ke mbet

Mos Me Le - Nora Istrefi?:

Mos me le qe te pres

Mos me le

Eshte e kot cdo fjal sot
eshte shum hot
nuk te le t'me ikesh dot
me beso s'eshte loj kjo
mos prit sonte
kush je ma deshmo

Frymen tende e ndjej
ne faqen time
mos u ndal tash
se nuk ka vend per hezitime

Dora jote sa leht
rreshqet ne floket e mi
sdo t'pendohesh pse kjo nat ish per ty
e cka do ti e di

Mos me le qe te pres gjat
mos e le shuket ket nat
asgje nuk po na pengon
mos me thuaj se nuk po guxon

Mos me le qe te pres gjat
mos e le shuket ket nat
asgje nuk po na brengos
askush nuk na shikon

Mos me le qe te pres

Ti nuk flet
ti rri vet
cka po pret zemra ime te therret
te premtoj qe s'te leshoj
kjo s'eshte loj sonte ta deshmoj
frymen tende e ndjej ne faqen time
mos u ndal tash se nuk
ka vend per hezitime
dora jote sa leht rreshqet ne floket e mi
sdo t'pendohesh pse kjo nat ish per ty
e cka do ti e di

Mos me le qe te pres gjat
mos e le shuket ket nat
asgje nuk po na pengon
mos me thuaj se nuk po guxon

Mos me le qe te pres gjat
mos e le shuket ket nat
asgje nuk po na brengos
askush nuk po na shikon

Mos me thuaj se nuk po guxon

Askush nuk na shikon

2x
Mos me le qe te pres


4 All Bitchiz - Tingulli 3:

Tash un jam Big Xig
Ne kete kend ku po mendoj
Me nje vemendje fantastike
Veq per ju tani kujtoj
Pse jeni kaq te bukura une spo e kuptoj
Veq mami yt e din sa zor te konstruktoi
Mos ta harroj edhe babin qe e ki shmeker
Me mercedes 500 edhe paret n'kofer
Mobilin si tull Erikson 628
Ti je femer shume e mire
Per nje drejtim ne krevet
Jo jo un s'pajtohem me mendimin tend
Femra s'duhet maltretuar
Veq ne te njejtin kend
Egzistojn shume fekondime ne te njejtin fajll
Une preferoj ne emitimin doggy style
Kjo eshte loja me e mire ne rruge per sex
Me goma te preferuara me emrin gjurex

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Keshtu fillon procedura deri ne mes te lojes
Ne ate kohe kur goja i perkulet gojes
Po e verteta eshte kjo ne menyre eksplicite
Kur tregohet sistemi per nje lavire gengsta shite
Varianta vazhdon per shume ksi qika tjera
Some fuck every night ti plotsojn tri deshira
Nje per nalt e shume tjera deri ne tresh
Ndodh edhe virgjinitetin ta jep ne dore kesh
Neper trojet tona egzistojn shume lavire
Shume bukuroshe e shume me fuck stile
Kete se kem tradit nga ky vend ku na rriti
Per ate edhe kendohet Prishtina Fucking City

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Hajdeni, hajdeni tash qika se per juve ne jeojme
Per juve sonte tere naten ne mes te dy kembeve e qojm
Krejt east side ne Gjilan, ne Prishtine e n'Podujev
Per lavire moderne tash s'jem tu hjek
I kemi pas edhe qikat ne format komplet
Me brusfalltera te zi dhe me mercedeska teget
Krejt ka qen n'rregul deri ne ditet e sotme
Deri atehere kur bari i gjelbert ketu mbretronte
Te ikim nga ngjarja per dy legjenda ne mercedes
Ne maje te Germise nje Kadillak i shendrrum ne sex
Ghetto G play in Pussy Big Xig Fucking Ass
Fundit po i afrohem deri ne mengjes
E tash erdhi fundi ne te njejten porosi
COME ONE, COME ONE, BITCHIZ ,BITCHIZ DANCE WITH ME

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Droge Per Vesh - Tingulli 3:

Da Ghost]
ngoje qysh t'kall kur te knoj une
tjert vithen si qdo kang hit e boj une
shum mushen po neve sun na mrrijn
prej qiellit bijn e sun qoj as pluhun n'prishtin
e di qe folet se na sen spo punojm
e di qe kang e tona mo sjon ka ngojn
po mir qe sa her t'lypni une jav vertetoj
gishtin e kom n'pun kur doni potpurie po ju lshoj
e tasht...kshyte theje pak ma mu , maje nalt
homie e verteta jo prralla n'website
drog per vesh shes autostrada per tripa
kur tju shiten e rrejn pidhi qihet n'gjipa
tingulli 3nt,infinit bomb per konkurenc
ski nevoj me na lyp se na ke n'qdo frekuenc
un nuk shes men , sun e mrrin venin tem
sheh anderr po nuk po merr po ski ven nkang tem

[Chours] [ Ghetto Gold]
un jom qai qe gjithmon jom FIT
un jom i pari qdo DIT
se e boj moti ket SHIT
aha
a e din qe t'lodhi qdo dit
e boj qdo dit ka ni hit
se ktu ka Bab-Infinit
Yeah

2x

gold ghetto ghetto gold in this shit
njeri qe ta kall bothen pa qiprit
*mu um gjen*
aty ku ka bari bari qdo dit
ku qdo kang o hit ku njerz e mi jon IN IT
jom ilaqi ma i mir me ta hup karieren HEJ
une e msheli deren.
une e di qe kerkush sun e bon ket sen AHA
e verteta o ktu futja ati qe rren AHA
po boj refren sa me thon po boj refren.
pse?se ky o hiti i 1milion me ren
hey ghost shum po du me dit pse njerzt po kapen
per kari tem a nashta o shum i madh e o ka n'zen shum ven
*a thu*
nejse futja se sja vlen mi permen
po menojn qe ja u then , po let menojn so problem HOU
se ata qe kan thy gjithmon prap e thejjjjnnn
ndoshta edhe tjert veten dikun e gjejnnn
shum ka njerz qe veten pe genjejnnn
e un nuk shes kurrgjo po kejt n'fund e blejn
yeah!

[Chours]
un jom qai qe gjithmon jom FIT
un jom i pari qdo DIT
se e boj moti ket SHIT
aha
a e din qe t'lodhi qdo dit
e boj qdo dit ka ni hit
se ktu ka Bab-Infinit
Yeah

2x

[K-Master]
550 per her t'par kuptimi i rilindjes dul e mesjeta shkoj
2007 ka me u majt n'men kur skena me mor kejt kundershtart i deklasoj
ni kej,ni ghost veq kualitet asi qe konsumojn rep
e di qe t'vi inat e fjala n'vesh t'vet po
su m'ha kari a t'pelqejn trip jom e sum kerrset
mos um qo kry kur del para meje
se sjom prej atyve qe vdesin para teje
maje veten n'mikrofon kur tom kshyr n'sy
ngoje agjin plak fjalt e tua tu i pshty
se ti sje kurrgjo ski koqe me u kon para meje
do sene qe je tu i pa tasht agji i ka .....
mos kesh pak shpejt e ske tum fillit
agji moti e ngre zhag repin e smoke-it

[Chours] [ Ghetto Gold]
un jom qai qe gjithmon jom FIT
un jom i pari qdo DIT
se e boj moti ket SHIT
aha
a e din qe t'lodhi qdo dit
e boj qdo dit ka ni hit
se ktu ka Bab-Infinit
Yeah

Vesa-Tingulli 3Nt:

Feat. Ermal Fejzullahu)

Vesa jone eshte ma e mira n'bote
me u nervozu te gjun me shishe e me got
e ti duhesh me i thon veses qe je ma e mira
edhe me ja plotesu veses 300 deshira
se vesa kurr per kurgjo nuk e ka von
se eshte shume ebukur ton i kan thon
ne shkoll nuk shkon se profesori e ngacmon
te gjitha punet i kryn veq me nje telefon
e ka kerrin ma te shtrejt ma te bukurin ne qytet
edhe shoferin qe e shoqron per mos me met vet
kur ka kohe muzik n'gon e ka nje gramofon
adelinen kishe don se ajo femrave jav lemon
se tingulli3 pak po e tepron femrat po i ofendon
ne rruge kishe nuk don ne shpi tinxa i ngon
se tingulli3 ofendon dikend qe tjetri te meson
edhe pse babi kritikon po rvesa bon qka don

REF:
Vesa qajo vesa qe besa ka shpresa
qe pa u dok naper kthesa per me ardhe te banesa ( se di valla qe ref.mytna
tu e ndegju edhe apet me doket se eshte qeshtu)
Vesa ishte e veshtir vesa tash eshte shume e mire
vesa kurr me nuk gabon ne tjeter rrug tash shkon

Ne nje dit babi nxen vesen me CD ne dor
nuk e rre po e bon kishe dy minuta hor
tani babi merr CD per me gjujt ne borllog
e leshon provon fillon me u bo petagog
por mas nje kohe babi nuk don me pranu
qe pres CD-se se veses ka fillu jeten me kuptu
aj nuk ka qef qe vesa me ja nis me dit
edhe pse ajo e ngon ka 10 here ne dit
keshtu babi mundohet me morr fshehtesi
qohet ne nje dit e shkon ne CD shop shtepi
ety kur shkon vesen e takon aj vesen e mashtron
nga kendi tjeter e veshtron
por babi qe shume kohe eshte tu mendu me ju drejtu
bohet real i thot vesa keshtu duhesh me vazhdu
se tash je e lire se e kuptova mire
se tingulli3 eshte per ty e vetmja keshill dhe deshir

REF:
Vesa qajo vesa qe besa ka shpresa
qe pa u dok naper kthesa per me ardhe te banesa
Vesa ishte e veshtir vesa tash eshte shume e mire
vesa kurr me nuk gabon ne tjeter rrug tash shkon

Tash masi babi vesen e ka kuptu
vesa prap tap ja ka nis me urtu
se kenget shume i ka analizu
dhe nga ato ka mesu se femnat tona ja kan nis mu tranu
dhe vesa fillon me drru shume ne jete
nuk del ma me kerr po me biciklet
tash nuk i don 300 por veq 3 deshira
per ti tingulli3 eshte ma e mire
keshtu vesa ndrron te gjitheve ju duket qudi
tash e gjihte qyteti vesen e ka lakmi
tani edhe babi me shume e don
me mendon qe vesen diqka ta angazhon
aj supozon qe te provon te kendon
por vesa nuk don se realisht tregon
un jam per te degjuar secilin version
vetem ata kur tingulli3 jan ne mikrofon

REF:
Vesa qajo vesa qe besa ka shpresa
qe pa u dok naper kthesa per me ardhe te banesa
Vesa ishte e veshtir vesa tash eshte shume e mire
vesa kurr me nuk gabon ne tjeter rrug tash shkon

Ka Nate, Ka Dhe Dite - Flori:

Te kerkova,
Deri sa te gjeta nuk di,
nuk u lodha,
jo nuk u lodha nga kjo jete e trishte...
Dua prane vetes te te kem,
Dua gjithmone me ty te jem..

ouuuuu te ndjej.......
Te ndjej ne cda sekonde qe jetoj...
Te prek..te prek dhe trupat tane drithero
Te duaaaaa...
Ty sa te dua nuk e di?????
E vetja ndjenje qe snjeh kufi

Ti engjell mos ki frike..,
Ka nate ,ka dhe dite
Me ty do jem gjithmone,
Nje jete me ty nuk me mjafton
Dua pran vetes ty te te kem...
Dua gjithmone me ty te jem

Dhe nese me pyet,
Pergjigjen time do ta jap i qete/gjalle
Degjoni kengen.......
Kjo eshte dashuri e vertete
Ouuuuuu yeah ...te dua,te dua
Dhe nese nje dite..
Ti jo nuk je me muaaaaaa

te ndjej....
te ndjej ne cdo sekonde qe jetoj
Te prek....te prek dhe trupat tane drithero
TE DUAAAAAAAA ty sa te dua nuk e di???
E vetmja ndjenje qe snjeh kufi

Ti engjell mos ki frike...
Ka nate , ka dhe dite
Me ty do jem gjithmone,
Nje jete me ty nuk me mjafton
Ouuuuuuuuu yeah...dua pran vetes ty te kem
Dua gjithmone me ty te jem

Ouuuuuuhhhh yeah ...uaaaaaaa iiiii yeyyeyeye
Ti engjell mos ki frike
Ka nate , ka dhe dite
Me ty do jem gjithmone
Nje jete me ty nuk me mjafton


Nje Here Ne Jete - Flori:

Feat. Geti)

Flori:
Nje pjese te jetes time ma more ti,
ti ishe dashuria je edhe tani,
askush nuk do afrohet nuk do guxoj,
nje ne milion ma thoje nuk e harroj
Ske faj!!! qe qdo dite te adhurova mos qaj
te me shkatrroje te lejova

baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

GETI:

Baby une e di qe ti mu m'don
Baby une e di ti qka don
Baby ti se din sa t'kushton
Baby ti po harron koha po kalon

Flori:
Nese me ke genjyer mu me vjen keq
Te pakten une kam dashur nje here ne jete
askush nuk do afrohet nuk do guxoj,
nje ne milion ma thoje nuk e harroj
Ske faj!!! qe qdo dite te adhurova mos qaj
te me shkatrroje te lejova

baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Geti:
Une e di qe ti m'don zemer
Po t'lutem harroje kete emer
Mbase po te doket vetja femer, zemer
Une Prap Pe boj temen
Prap pe gjoj veten
Une pe thom t'verteten
e ti shkatrroja vetit jeten
Qysh je nis ku po shkon
qa po bon e ku po rrnon
a e din kush oshte ka knon
qai qe ti e don qai qe ti se qmon
po gaboj a po gabon
hajt se ma von e msoj
kush ka hup e kush fiton

FLORI:
baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Nje Ne Nje Milion - Berkan:

Ti ishe ti ajo qe ne shpirt me ka ndryshu
vetem ti je ajo ne miljon qe kam kerku
ma lexon menjen hiq pa then asnje fjal
ska njeri qe na ndan e imja je i joti jam

Ref: me gjith do luftoj ,luft me krejt do te shpall se me don dhe te du ,ska njeri qe na ndan ,t`gjitha i ke dhe ne shpirt e mir je viktim e jotja un jam e lus zotin mos t'na ndan

Ti ishe ti ajo qe ne shpirt me ka ndryshu
vetem ti je ajo ne miljon qe kam kerku
ma lexon menjen hiq pa then asnje fjal
ska njeri qe na ndan e imja je i joti jam

Ref: me gjith do luftoj ,luft me krejt do te shpall se me don dhe te du ,ska njeri qe na ndan ,t`gjitha i ke dhe ne shpirt e mir je viktim e jotja un jam e lus zotin mos t'na ndan
deri ne fund do luftoj qe e imja te jesh

(derin fund dot lutftoj qe e imja te jesh)

(gjitha i ke dhe ne shpirt e mir je viktim e jotja un jam e lus zotin mos t`na ndan)

(2x)Ref: me gjith do luftoj ,luft me krejt do te shpall se me don dhe te du ,ska njeri qe na ndan ,t`gjitha i ke dhe ne shpirt e mir je viktim e jotja un jam e lus zotin mos t'na ndaj
deri ne fund do luftoj qe e imja te jesh

Gjithmone - Flori:

Feat. Luar)

2x
Degjo, s'te kam harruar te kam
menduar gjithmon,
nuk do gjesh tjeter si dashurija jone,
aaaaa sa me mungon


Me mbeti nje fjal e pathene,
nje fjal qe ti e doje shume
por ti zemer sme kuptove kurr
kur sme ndjeve sa te ndjeja une

me mbeti nje fjal e pathene ,
me mbet shprti tek ti
per ty zemer nuk pendohem
se te doja, e shtrejta ime ti, aaaa

2x
Degjo, s'te kam harruar te kam
menduar gjithmon,
nuk do gjesh tjeter si dashurija jone,
aaaaa sa me mungon

Luar & Flori
Degjo, s'te kam harruar te kam
menduar gjithmon,
nuk do gjesh tjeter si dashurija jone,
aaaaa sa me mungon

Baby - Flori:

Flori:
Nje pjese te jetes time ma more ti,
ti ishe dashuria je edhe tani,
askush nuk do afrohet nuk do guxoj,
nje ne milion ma thoje nuk e harroj
Ske faj!!! qe qdo dite te adhurova mos qaj
te me shkatrroje te lejova

baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

GETI:

Baby une e di qe ti mu m'don
Baby une e di ti qka don
Baby ti se din sa t'kushton
Baby ti po harron koha po kalon

Flori:
Nese me ke genjyer mu me vjen keq
Te pakten une kam dashur nje here ne jete
askush nuk do afrohet nuk do guxoj,
nje ne milion ma thoje nuk e harroj
Ske faj!!! qe qdo dite te adhurova mos qaj
te me shkatrroje te lejova

baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Geti:
Une e di qe ti m'don zemer
Po t'lutem harroje kete emer
Mbase po te doket vetja femer, zemer
Une Prap Pe boj temen
Prap pe gjoj veten
Une pe thom t'verteten
e ti shkatrroja vetit jeten
Qysh je nis ku po shkon
qa po bon e ku po rrnon
a e din kush oshte ka knon
qai qe ti e don qai qe ti se qmon
po gaboj a po gabon
hajt se ma von e msoj
kush ka hup e kush fiton

FLORI:
baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua


Le te shpresoj se do te postoni edhe juve disa tekste kengesh te tjera qe ju pelqejne me shume,mua keto tekste i kam perzgjedhur sepse me kan pleqyer se tepermi,kalofshi sa me bukur respekte per te gjithe:)Smile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://embelsira.forumsq.net
 
Ketu po jap disa tekste kengesh te njohura ne tregun tone Shqiptar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zgerdhihuni, po kujdes dhomet me qafshi
» Disa informacione per te rejate qe kan ndodhur ne muziken tone Shqiptare
» Si fillim po jap disa te dhena per horskopin sipas muajve te lindjes:
» Alienet egzistojne por Nasa i mban sekret
» koha dhe gjithcka qe lidhet me kohen dhe te menduarit tone?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universal & Network :: Muzike/Radio :: Muzike Shqiptare-
Kërce tek: